U-18: Stałe fragmenty gry Derby rozbiły Manchester United

» 14 września 2019, 14:51 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Sobotnie spotkanie Derby County z Manchesterem United w ramach Premier League do lat 18 zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 5:1. Na listę strzelców po stronie gospodarzy jako jedyny wpisał się Mark Helm.
» Czerwone Diabły wróciły z hrabstwa Derbyshire na tarczy
Czerwone Diabły przystąpiły do tej konfrontacji z dorobkiem sześciu punktów po czterech kolejkach. Gospodarze na początku sezonu poradzili sobie jeszcze gorzej, gdyż przegrali trzy z czterech rozegranych meczów.

Pierwszy celny strzał w tym spotkaniu padł udziałem Charliego Wellensa, który próbował zaskoczyć bramkarza rywali już w piątej minucie. Wcześniej obrońcy Derby zablokowali uderzenia Dillona Hoogewerfa oraz Hannibala Mejbriego.

Po upływie dziesięciu minut swoimi umiejętnościami musiał wykazać się Ondrej Mastny. Czeski bramkarz wygrał pojedynek sam na sam z Eno Nto.

Chwilę później Mastny był już bezradny przy rzucie wolnym gospodarzy. Futbolówkę w pole karne dorzucił Jayden Charles, a skutecznym strzałem głową popisał się polski napastnik, Bartosz Cybulski.

Minęły zaledwie trzy minuty i ekipa Derby County ponownie wykorzystała stały fragment gry. Na listę strzelców po rzucie rożnym wpisał się Archie Brown.

Defensywa Manchesteru United nie potrafiła sobie poradzić z atakami przeciwników, czego efektem była strata kolejnej bramki. Calen Gallagher-Allison przeciął dośrodkowanie w pole karne, ale piłka wylądowała pod nogami Cybulskiego, który z bliskiej odległości podwoił swój dorobek strzelecki w tym meczu.

Podopieczni Neila Ryana nie załamali się fatalnym początkiem spotkania i zdołali zmniejszyć straty jeszcze w pierwszej połowie. Stojącego w bramce Derby Bradleya Fostera-Thenigera precyzyjnym uderzeniem z dystansu pokonał Mark Helm.

Ostatnią dobrą szansę w pierwszej połowie miała ekipa Derby County. Jack Stretton przedarł się przed środek defensywy United i znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, lecz futbolówkę po strzale Anglika odbił Mastny.

Druga połowa rozpoczęła się doskonale dla gospodarzy. Do zdobycia bramki drużyna Derby znów wykorzystała rzut rożny. Piłkę do siatki z najbliższej odległości skierował niepilnowany Jack Stretton.

W 89. minucie spotkania gospodarze znów zrobili użytek z nieporadności Manchesteru United przy obronie stałych fragmentów gry. Na listę strzelców po raz drugi wpisał się Archie Brown.

Do ostatniego gwizdka wynik nie uległ już zmianie i United musieli pogodzić się z trzecią porażką w tym sezonie Premier League do lat 18. Czerwone Diabły wyrównały w ten sposób swój dorobek przegranych, jaki osiągnęły w całym poprzednim sezonie.

Drużyna do lat 18 wróci do zmagań ligowych w sobotę 21 września. Wówczas do Manchesteru przyjedzie ekipa Evertonu.