U-23: Szalona końcówka i trzy punkty Manchesteru United

» 13 września 2019, 21:57 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Piątkowe spotkanie Manchesteru United z Fulham w ramach Premier League 2 zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 1:0. Jako jedyny na listę strzelców wpisał się Dylan Levitt.
» Następnym rywalem rezerw Manchesteru United będzie Aston Villa
Goście od 64. minuty grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Jaydna Mundle'a-Smitha. Kapitan United, Brandon Williams, zobaczył żółtą kartkę w końcowych fragmentach rywalizacji.

Czerwone Diabły przystąpiły do tej konfrontacji z bilansem trzech zwycięstw i jednego remisu. Ekipa The Cottagers na początku sezonu poradziła sobie nieco gorzej, bowiem po czterech kolejkach miała w dorobku trzy punkty.

Pierwsza niezła szansa dla gospodarzy nadeszła już w piątej minucie. Wyćwiczony wariant rozegrania rzutu rożnego pozwolił na oddanie strzału Jamesowi Garnerowi. Uderzenie środkowego pomocnika United poszybowało jednak wysoko nad bramką.

W odpowiedzi niecelny strzał w ósmej minucie oddał wysunięty napastnik Fulham, Martell Taylor-Crossdale.

Po upływie 20 minut bliski wpisania się na listę strzelców był Anthony Elanga. Strzał skrzydłowego Manchesteru United został jednak zablokowany przez jednego z obrońców.

Ten sam zawodnik dziesięć minut później dopadł do piłki po zbyt krótkim podaniu Tayo Eduna do własnego bramkarza. Elanga zdołał obiec Lukę Ashby'ego-Hammonda, ale nie zmieścił futbolówki w bramce.

Chwilę potem fenomenalną szansę po samotnym rajdzie zmarnował Brandon Williams. Kapitan Manchesteru United wbiegł z piłką w pole karne Fulham i kopnął tuż obok lewego słupka bramki.

Końcówka pierwszej połowy nie przyniosła klarownych okazji do zdobycia bramki. Po doliczeniu trzech minut arbiter zaprosił obie drużyny na przerwę.

Osiem minut po wznowieniu gry na murawie doszło do przepychanki z udziałem graczy obu drużyn. Ostatecznie żółte kartki obejrzeli Brandon Williams oraz Martell Taylor-Crossdale.

Niedługo potem szansę debiutu na poziomie zespołu do lat 23 otrzymał Mark Helm. Angielski pomocnik zastąpił Diona McGhee.

Niezłą szansę na zdobycie bramki w 64. minucie miał pomocnik Fulham, Harris Jayden John-Lloyd. Piłka po jego strzale odbiła się od słupka.

Chwilę później murawę musiał opuścić kapitan gości, Jaydn Mundle-Smith. 17-latek został wyrzucony z boiska za niebezpieczny wślizg w nogi Largiego Ramazaniego.

W 68. minucie Helm mógł uczcić swój debiut zdobyciem bramki, ale nie zdołał wygrać pojedynku sam na sam z bramkarzem.

Po upływie minuty Ashby-Hammond musiał wykazał się swoimi umiejętnościami po mocnym strzale Dylana Levitta.

Upór podopiecznych Neila Wooda przyniósł wreszcie skutek na pięć minut przed końcem meczu. Solową akcją błysnał Largie Ramazani, który wyłożył piłkę do Dylana Levitta, a boiskowa "ósemka" United zapewniła swojej drużynie prowadzenie.

W ostatniej minucie spotkania drugą żółtą kartkę obejrzał kapitan United, Bradon Williams.

Kilkadziesiąt sekund później sędzia podyktował rzut karny za starcie Anthony'ego Elangi z Timmym Abrahamem. Brat napastnika Aston Villi przegrał jednak pojedynek z Matějem Kovářem.

Gospodarze zdołali utrzymać korzystny wynik do ostatniego gwizdka i odnieśli czwarte ligowe zwycięstwo w tym sezonie.

Na kolejny ligowy mecz rezerw Manchesteru United przyjdzie kibicom poczekać do poniedziałku 23 września. Wówczas Czerwone Diabły czeka wyprawa do Birmingham na starcie z Aston Villą.