Najszybsze bramki w debiutach w Manchesterze United w Premier League

» 13 sierpnia 2019, 13:10 - Autor: matheo - źródło: manutd.com
Daniel James zdobywając bramkę w meczu z Chelsea (4:0) na stałe zapisał się na kartach historii Manchesteru United. Walijczyk trafił do siatki zaledwie siedem minut po wejściu na boisku.
» Daniel James otworzył swoje bramkowe konto w Manchesterze United zaledwie 7 minut po wejściu na boisko
Gol Jamesa pozwolił mu zrównać się z… Ole Gunnarem Solskjaerem. Do minionej niedzieli to Norweg był autorem najszybszego gola w debiucie w Manchesterze United w erze Premier League. Oficjalna strona Czerwonych Diabłów przypomina zawodników, którzy nie musieli czekać długo na swoje premierowe trafienie w barwach United.

Ole Gunnar Solskjaer (przeciwko Blackburn Rovers, sierpień 1996 – 7 minut)
Norweg przez lata gry na Old Trafford zapracował sobie na miano superrezerwowego Czerwonych Diabłów. Nic więc dziwnego, że swojego pierwszego gola zdobył w debiucie wchodząc z ławki. Solskjaer potrzebował zaledwie siedmiu minut, aby wpisać się na listę strzelców. Długą piłkę na połowę Blackburn zagrał Peter Schmeichel, głową przedłużył ją Jordi Cruyff, a Solskjaer znalazł się w znakomitej sytuacji strzeleckiej. Pierwsze uderzenie Norwega obronił Tim Flowers, ale natychmiastowej dobitce bramkarz Rovers był już bez szans.

Nick Powell (przeciwko Wigan Athletic, wrzesień 2012 – 11 minut)
Był to dzień jubileuszy w Manchesterze United. Paul Scholes rozgrywał swój 700. występ w barwach Czerwonych Diabłów, a Rio Ferdinand cieszył się z 400. meczu dla United. Nick Powell pojawił się na placu gry w 71. minucie, kiedy losy spotkania były rozstrzygnięte. Anglik popisał się kapitalnym uderzeniem zza pola karnego i ustalił wynik na 4:0.

Josh Harrop (przeciwko Crystal Palace, maj 2017 – 15 minut)
Jose Mourinho tamtego dnia wystawił do gry mocno odmłodzony skład, bo pozycja Manchesteru United w lidze była już przesądzona, a zespół przygotowywał się do finału Ligi Europy. Średnia wieku wyjściowego składu Czerwonych Diabłów wynosiła wtedy 22 lata i 284 dni. Ligowe debiuty w pierwszym zespole zanotowali Joel Castro Pereira, Demetri Mitchell i Josh Harrop. Ten ostatni wpisał się na listę strzelców zaledwie 15 minut po rozpoczęciu meczu. Anglik dostał piłkę na lewym skrzydle od Paula Pogby, ściął akcję do środka i płaskim strzałem zaskoczył bramkarza Crystal Palace. Był to jedyny występ Harropa w Manchesterze United. Obecnie reprezentuje on barwy Preston North End.

Louis Saha (przeciwko Southampton, styczeń 2004 – 18 minut)
Manchester United w tamtym sezonie znów walczył z Arsenalem o prymat w Anglii, więc sir Alex Ferguson zimą postanowił wzmocnić ofensywę Czerwonych Diabłów i ściągnął Louisa Sahę z Fulham. Francuz szybko przedstawił się kibicom na Old Trafford, bo już w 18. minucie popisał się kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego. Manchester United wygrał tamto spotkanie 3:2, a Saha zakończył tamten sezon z 7 bramkami w 12 ligowych meczach w barwach Czerwonych Diabłów.

Anthony Martial (przeciwko Liverpoolowi, wrzesień 2015 – 21 minut)
Anthony Martial tamtego lata trafił do Manchesteru United w ostatnim dniu letniego okienka transferowego. Mecz przeciwko odwiecznemu rywalowi zaczął na ławce rezerwowych. Pierwsza połowa mocno rozczarowała kibiców na Old Trafford i zakończyła się bezbramkowym remisem. W drugiej połowie Czerwone Diabły szybko objęły prowadzenie za sprawą gola Daleya Blinda. Później drugie trafienie dołożył Ander Herrera. Gol Christaina Benteke z 83. minuty pozwolił Liverpoolowi na chwilę wrócić do gry, ale już trzy minuty później nadzieje The Reds rozwiał Anthony Martial. Francuz popisał się efektownym dryblingiem, wyprowadził w pole Martina Skrtela i strzałem po ziemi nie dał szans Simonowi Mignoletowi. Na swojego gola w debiucie w barwach Manchesteru United musiał czekać zaledwie 21 minut.