PL2: Tottenham pokonany na zakończenie sezonu

» 15 maja 2017, 22:09 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Piłkarze Manchesteru United w imponującym stylu zakończyli zmagania ligowe w sezonie 2016/2017 w Premier League 2. Czerwone Diabły pokonały na Old Trafford Tottenham 3:2.
» Josh Harrop okazał się bohaterem poniedziałkowego spotkania Manchesteru United z Tottenhamem
Niekwestionowanym bohaterem spektaklu w Teatrze Marzeń okazał się Josh Harrop, który trzykrotnie wpisał się na listę strzelców.

Pierwsza połowa spotkania upływała w dosyć sennej atmosferze, a budowaniu precyzyjnych akcji nie pomagał rzęsisty deszcz padający tego wieczoru nad Manchesterem.

Podopieczni Nicky‘ego Butta zdołali jednak wyjść na prowadzenie za sprawą Josha Harropa, który w 37. minucie popisał się skutecznym strzałem z dystansu. Anglik niemal odtworzył w ten sposób swoje trafienie w meczu z Arsenalem z poprzedniej kolejki.

Po zmianie stron obraz spotkania zupełnie się zmienił, a United nie byli w stanie poradzić sobie z huraganowymi atakami gości. Wystarczyło sześć minut po wznowieniu gry, a Koguty cieszyły się z prowadzenia. Najpierw Joela Pereirę pokonał Jaden Brown, a chwilę później podobnego wyczynu dokonał Samuel Shashoua.

Manchester United miał problemy z konstruowaniem skutecznych akcji, wobec czego wydawało się, że goście wywiozą z Old Trafford trzy punkty.

Końcówka meczu należała jednak do Josha Harropa, który z pewnością zaimponował siedzącemu na trybunach José Mourinho. 21-latek dwukrotnie wspaniale wymanewrował obrońców Tottenhamu w polu karnym i strzałami z bliskiej odległości zapewnił swojemu zespołowi trzy punkty.

Zwycięstwo nad Kogutami oznacza, iż United zakończyli sezon ligowy na szóstym miejscu z dorobkiem 26 punktów po 22 rozegranych meczach.