Adam Russell, redaktor Manchester Evening News postanowił przyjrzeć się grze środkowych obrońców Manchesteru United i ustawić ich od najgorszego do najlepszego, oceniając występu w sezonie 2014/15.
» Czy Marcos Rojo jest najlepszy?
Poniżej możecie zapoznać się z jego werdyktem, a za pomocą sondy obok, przestawić swój ranking. Jak waszym zdaniem powinno to wyglądać?
6. Tyler Blackett
Wiele osób było zaskoczonych widząc Tylera w wyjściowym składzie United na pierwszy mecz sezonu. Po tym spotkaniu, 20-letni obrońca zaliczał wzloty i upadki, jednak ogólnie, swoją debiutancką kampanię może uznać za dość udaną.
Jest bardzo dobry na lewej stronie, kiedy drużyna gra trójką obrońców, co potwierdził w kilku pierwszych spotkaniach, gdy był chwalony za swoją grę. Czerwona kartka, jaką zobaczył w meczu z Leicester obnażyła jego słabości i pokazała, iż musi popracować nad wieloma elementami.
Niemniej jednak, Blackett może pochwalić się skutecznością wślizgów na poziomie 89%, co jest lepszym wynikiem od niemal wszystkich pozostałych defensorów United w tym sezonie. Niestety, tylko jeden blok i kilka przechwytów na mecz to wciąż za słaby wynik jak na pierwszy skład.
5. Jonny Evans
Kiedyś przepowiadano mu wielką karierą na Old Trafford, jednak po tym sezonie, wydaje się być pierwszym środkowym obrońcą, który pożegna się z Manchesterem.
Do tej pory, przez dziewięć sezonów w czerwonej koszulce, zdołał zaliczyć prawie 200 występów, lecz pod wodzą Van Gaala, Irlandczyk nie prezentuje się zbyt dobrze. Wydaje się, że stracił mnóstwo pewności siebie, jaką pokazywał za czasów rządów sir Alexa Fergusona.
Nie znalazł się na ostatnim miejscu tej listy tylko i wyłącznie ze względu na swoje doświadczenie.
4. Paddy McNair
19-letni obrońca jest najmłodszy na tej liście, jednak nie przeszkodziło mu to w zdobyciu uznania w oczach fanów United w tym sezonie.
Jego seniorski debiut przeciwko West Ham United był dobrze przyjęty, głównie za sprawą sytuacji, kiedy wspaniałą interwencją uratował zespołowi punkty. Nie jest wybitny na konkretnej pozycji, lecz jeśli dodamy do tego doświadczenie, jakiego nabędzie z czasem, możemy otrzymać naprawdę solidnego obrońcę.
Jest dość uniwersalny, co oznacza, że może grać zarówno jako prawy i środkowy obrońca w formacji z trzema defensorami, ale także jako boczny prawy obrońca w systemie 4-4-2. W lutym podpisał kontrakt, który zatrzyma go na Old Trafford przynajmniej do 2017 roku, co pokazuje, iż w Manchesterze pokładają w nim nadzieje.
3. Chris Smalling
Progres byłego obrońcy Fulham jest znacznie wolniejszy niż przypuszczano. Co ciekawe, jak większość środkowych defensorów w United, Chris solidnie radzi sobie także na prawej stronie obrony.
Kiedy gra dobrze, ma zapewnione miejsce w wyjściowej jedenastce Van Gaala. Problem polega na tym, iż miewa spore wahania formy i dobre występy przeplata z koszmarnymi.
Na plus przemawia fakt, iż zaliczył więcej bloków i przechwytów niż pozostali obrońcy, jednakże czerwona kartka przeciwko City pokazuje, że wciąż jest niedoświadczonym graczem. Miewa także chwile dekoncentracji.
2. Phil Jones
Anglik trafił do United w 2011 roku z Blackburn i od tego czasu zaliczył 115 występów w barwach klubu. Dobrze radzi sobie zarówno na prawej stronie obrony, jak i w środku pola, co czyni z niego bardzo pożytecznego gracza.
Niestety, jego uniwersalność jest jego wrogiem, gdyż trudno złapać mu odpowiedni rytm. Na plus na pewno przemawia 82 procentowa skuteczność wślizgów oraz 85 procentowa celność podań, co czyni z niego wszechstronnego gracza.
W 2013 roku sir Alex wyznał, że Jones posiada wszystko, aby być jednym z najlepszych zawodników w historii Manchesteru United. Czy Szkot faktycznie miał rację? Cóż, jednym z lepszych obrońców na pewno jest.
1. Marcos Rojo
Po świetnych występach na mistrzostwach świata, Manchester United wyłożył na stół ponad 16 milionów funtów, aby zapewnić sobie usługi tego argentyńskiego obrońcy.
Teoretycznie Rojo jest lewym defensorem, jednak Van Gaal częściej wystawia go na środku bloku obronnego. Oczywiście, jest jeszcze kilka obszarów, które wymagają poprawy od 24-letniego gracza i Marcos na pewno skorzystałby, gdyby mógł liczyć na regularnego partnera.
Głównym powodem do zmartwień jest jego dyscyplina, o czym świadczą cztery żółte kartki. Niemniej, do tej pory rozegrał najwięcej minut spośród obrońców United.
Wprowadza spokój do defensywny i potrafi być przydatny, gdy trzeba wyprowadzić piłkę. Zdaniem Van Gaala jest najlepszy z przeciętnych obrońców Manchesteru United.
Jakie jest wasze zdanie?
Możliwość komentowania tego newsa jest już niemożliwa, z powodu upłynięcia 7 dni od czasu jego dodania.
Wszystkie komentarze są własnością ich twórców. Serwis
nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treści komentarzy. W przypadku nagminnego łamania zasad netykiety osoby będą banowane bez możliwości odwołania.