U-21: Porażka na Old Trafford, mistrzostwo dla Chelsea

» 14 maja 2014, 22:51 - Autor: Rio5fan - źródło: Devilpage.pl
Mimo prowadzenia 1:0 rezerwy Manchesteru United nie zdołały pokonać Chelsea i nie obroniły tytułu mistrzowskiego w sezonie 2013/2014.
» Manchester United do lat 21 z pewnością może zaliczyć sezon 2013/2014 do udanych
Spotkanie przyciągnęło na trybuny Old Trafford nieco ponad 13 tysięcy widzów. Poczynania zawodników śledzili między innymi Ryan Giggs oraz Paul Scholes.

Pierwszą okazję na zdobycie bramki mieli goście z Londynu. Lewis Baker przejął piłkę w środkowej części boiska i samotnie popędził na bramkę Bena Amosa. Dynamiczna akcja zakończyła się mocnym i celnym uderzeniem, lecz angielski golkiper nie miał większych problemów z jego obroną.

W dziesiątej minucie Ben Pearson starał się przyjął piłkę z powietrza, jednak ta odskoczyła od jego nogi. Anglik próbował naprawić swój błąd wślizgiem, w skutek czego został napomniany przez arbitra żółtą kartką.

Dwie minuty później Czerwone Diabły objęły prowadzenie. Saidy Janko popisał się fantastycznym rajdem prawym skrzydłem, następnie posłał płaskie podanie w pole karne. James Wilson odegrał futbolówkę do dobrze ustawionego Toma Lawrence’a, a ten minął obrońcę zwodem i otworzył wynik meczu.

Goście wyrównali w 22. minucie spotkania. Charly Musonda przejął piłkę przed polem karnym United, ograł kilku obrońców, a potem kąśliwym uderzeniem pokonał Bena Amosa.

Dokładnie dziesięć minut później The Blues przeprowadzili kolejną bardzo groźną akcję. Strzelec wyrównującego gola, Musonda, precyzyjnie dograł do Islama Feruza z lewego skrzydła, a strzał tego ostatniego nieznacznie minął bramkę Manchesteru United.

W 39. minucie Guillermo Varela po raz kolejny podłączył się do ataku Czerwonych Diabłów i został sfaulowany w pobliżu linii pola karnego. Dośrodkowanie Toma Lawrence’a nie przyniosło zagrożenia, ale futbolówka ostatecznie trafiła do Patricka McNaira, który po starciu z rywalem przewrócił się w polu karnym. Sędzia nie podyktował jednak rzutu karnego.

W doliczonym czasie gry do pierwszej połowy Charnie Ekangamene został ukarany żółtym kartonikiem za wyraźnie spóźniony wślizg przed własnym polem karnym.

Tuż po przerwie Guillermo Varela posłał bardzo dobre dośrodkowanie w pole karne, ale Tom Lawrence nie zdołał głową skierować futbolówki do siatki.

W 54. minucie Chelsea powinna wyjść na prowadzenie. Ruben Loftus-Cheek idealnie wycofał piłkę w polu karnym, lecz Lewis Baker fatalnie spudłował z około dziesięciu metrów.

Loftus-Cheek chwilę później zmarnował kolejną stuprocentową okazję. Młody angielski pomocnik odważnie wbiegł z piłką w pole karne gospodarzy, znalazł się w sytuacji jeden na jeden z Benem Amosem, ale zwycięsko z tego pojedynku wyszedł bramkarz United.

W 67. minucie lekko utykający James Wilson opuścił plac gry, a zastąpił go James Weir.

Na nieco mniej niż kwadrans przed końcem fantastyczną akcją błysnął Ben Pearson. Anglik przejął podanie w środkowej strefie boiska i po minięciu kilku defensorów oddał celny strzał.

Odpowiedź Chelsea była jednak dużo skuteczniejsza. Charni Ekangamene nieudolnie wybijał piłkę z własnej połowy, ta trafiła pod nogi Lewisa Bakera, który zdobył siódmego gola w siedmiu ostatnich meczach.

Chwilę później Tyler Blackett zmienił Reecego Jamesa. W 85. minucie Warren Joyce przeprowadził ostatnią zmianę. Joshua Harrop zastąpił kontuzjowanego Toma Lawrence’a.

Arbiter doliczył do drugiej połowy aż cztery minuty, ale gracze Manchesteru United nie zdążyli wyrównać i pożegnali się z marzeniami o obronie tytułu mistrzowskiego.