Gill zaniepokojony pustkami na trybunach...

» 27 lipca 2005, 20:07 - Autor: matheo - źródło: wlasne
Dyrektor wykonawczy Manchesteru United – David Gill poprzysiągł dochodzenie dlaczego więcej niż 25 tysięcy kibiców nie zdecydowało się zasiąść na stadionie w Pekinie podczas przedsezonowego tournee Czerwonych Diabłów po Azji.
Gill zaniepokojony pustkami na trybunach...
» Manchester United
Jednakże czteromeczowa eskapada podopiecznych Sir Alexa Fergusona na Daleki Wschód jest znacznie lepiej postrzegana niż wyprawa Realu Madryt do Azji, która ma im przynieść dochód rzędu 3 milionów funtów. Na mecze Hiszpanów przychodzi mniej kibiców niż miało to miejsce podczas ostatniej wizyty cztery lata temu.

Na sobotni mecz z Hongkongiem nie stawiło się 8 tysięcy fanów podczas gdy Workers Stadium nie był zapełniony nawet w jednej trzeciej. Piłkarze United pokonali Hyundai Pekin 3-0.

"Oczywiście, że widownia ostatniej nocy była dużym rozczarowaniem. Stoją za tym różne czynniki, którym trzeba się przyjrzeć" – powiedział David Gill.

"Byliśmy jednak bardzo zadowoleni z widowni w Hongkongu i jesteśmy przekonani, że również na pozostałych dwóch meczach widzowie dopiszą. To co dzieje się na tym tournee wcale nie prowadzi do popularyzacji Manchesteru United."

Humor Davidowi Gillowi poprawiła pewnie wiadomość, że na jutrzejszy mecz z Kashima Antlers sprzedano 40 tysięcy wejściówek. Co ciekawe średnia cena biletów na spotkania w Chinach jest równa dwukrotnej wartości tygodniówek zwykłych pracowników.

"Nie mogę rozmawiać o innych klubach. Czytam jednak to co widzę. Nie przyjechaliśmy do tych krajów tylko po to, aby zarobić pieniądze i odjechać stąd. Spotykamy się z władzami, fanami i zachęcamy lokalne społeczności do rozwijania futbolu w regionie" – dodał Gill.

"Jesteśmy zadowoleni z przebiegu rzeczy. Staramy się utrzymać odpowiedni balans pomiędzy stroną komercyjną, i tą najistotniejszą – futbolową" – zakończył dyrektor wykonawczy United.


TAGI


« Poprzedni news
Proces rzucającego komórką...
Następny news »
Ferguson nie chce ryzykować...

Najchętniej komentowane


Możliwość komentowania tego newsa jest już niemożliwa, z powodu upłynięcia 7 dni od czasu jego dodania.

Komentarze (0)


Nikt jeszcze nie skomentował tego newsa.
Wszystkie komentarze są własnością ich twórców. Serwis DevilPage.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treści komentarzy. W przypadku nagminnego łamania zasad netykiety osoby będą banowane bez możliwości odwołania.