Wypożyczenia: Lingard trafia dla Birmingham

» 25 listopada 2013, 20:51 - Autor: matheo - źródło: ManUtd.com
Jesse Lingaard strzelił swojego szóstego gola dla Birmingham City. Jego tymczasowy klub zremisował z Blackpool (1:1), którego barw broni Tyler Blackett.
» Jesse Lingard prezentuje się świetnie na wypożyczeniu w Birmingham City
Po meczu na St Andrews Stadium zadowoleni mogą być obaj piłkarze. Lingaard wpisał się na listę strzelców, a Blackett odnotował kilka kluczowych interwencji w obronie.

– Zawsze staram się zdobyć bramkę lub odnotować asystę w meczu. Taki jest mój cel – mówi Lingard cytowany przez Birmingham Mail.

– Tyler jest moim przyjacielem. W tym spotkaniu wybił piłkę z linii bramkowej i trochę mnie to zmartwiło, bo wyrósł jak spod ziemi. Wszyscy myśleliśmy, że futbolówka po strzale Lee Novaka wpadnie do bramki – dodaje młody Anglik.

Podczas weekendu mecze w pełnym wymiarze czasowym rozegrali Nick Powell i Ryan Tunnicliffe. Wigan przegrało z Brighton (0:1), a Ipswich Town nie sprostało Leicester City (1:2).

Swój drugi okres wypożyczenia do Doncaster Rovers rozpoczął Federico Macheda. Włoch zebrał pochwały za swój piątkowy występ w spotkaniu z Yeovil Town (2:0). Kiko po meczu był chwalony za asystę przy golu Deane'a Furmana i umiejętne przetrzymywanie piłki.

Ben Amos zachował czyste konto w meczu Carlisle z Roterham. Wyczyn młodego bramkarza jest godny uwagi, bo goście przez całą drugą połowę grali w dziesiątkę. Amos bronił groźne strzały Michaela O'Connora, Bena Pringle'a i Toma Eavesa.

Bebe wszedł na boisko na ostatnie 19 minut meczu Pacos de Ferreira z Belenenses (1:0). W spotkaniu z Cambuur w barwach NEC Nijmegen wystąpił Marnick Vermijl, ale nie zapobiegł on porażce swojej drużyny (1:2).

Ze zwycięstwa cieszył się natomiast Angelo Henriquez. Chilijczyk zszedł z boiska po 55 minutach, a jego Real Saragossa pokonał Gironę 1:0. Davide Petrucci nie zagrał w meczu Royal Antwerp – Hoogstraten (0:0).