Kolejna wysoka wygrana United U-18

» 26 listopada 2012, 07:17 - Autor: Biafra - źródło: ManUtd.com
Dzięki dwóm trafieniom Jamesa Wilsona oraz bramkom Sama Byrne i Jacka Barmby'ego, Manchester United U-18 pokonał na wyjeździe drużynę Sunderlandu.
» James Wilson ponownie został bohaterem United
Czerwone Diabły wyszły na prowadzenie już po zaledwie dziewięciu minutach gry, kiedy to bramkarza gospodarzy pokonał Byrne. Ekipa Czarnych Kotów, która w poprzedniej kolejce rozbiła Newcastle United aż 6:1 była niezwykle zdeterminowana, aby doprowadzić do wyrównania, lecz jej wysiłki raz za razem niweczył Pierluigi Gollini.

Stan 0:1 utrzymywał się do 79. minuty. Wówczas podopieczni Paula McGuinnessa wrzucili wyższy bieg i w odstępie siedmiu minut zdobyli trzy gole. Najpierw dwukrotnie do siatki rywala trafił Wilson, a wynik spotkania w 86. minucie ustalił Barmby.

Dzięki tej wygranej United utrzymało przewagę nad grupą pościgową, lecz wciąż traci cztery punkty do zajmującego pierwsze miejsce Southamptonu, z którym za tydzień zmierzy się w ostatniej kolejce fazy grupowej. Podopieczni McGuinnessa podobnie jak ekipa Świętych zapewnili sobie awans do grupy 'Elite'.