Firma Nike stanie wkrótce przed koniecznością wyłożenia na stół pokaźnej sumy pieniędzy chcąc utrzymać swój kontrakt z Manchesterem United.
» Firma Nike jest obecnie jednym z głównych sponsorów United
Amerykański gigant z branży odzieży sportowej w lutym zasiądzie z władzami Czerwonych Diabłów do sześciomiesięcznych negocjacji w sprawie nowej umowy, a kwota o której spekuluje prasa to około 300 milionów funtów.
Jednak już obecnie wiadomo, iż takie pieniądze nie zadowolą właścicieli United, którzy niedawno ogłosili, iż od sezonu 2014/15 głównym sponsorem ekipy z Manchesteru będzie firma General Motors, a w miejsce logo AON pojawi się symbol Chevrolet. Na transakcji tej klub z Old Trafford zarobi 375 milionów funtów.
Jeśli Nike nie chce stracić możliwości dostarczania strojów piłkarskich do zespołu wicemistrza Anglii to podczas mających się rozpocząć wkrótce negocjacji będzie musiało zrobić wszystko, co w ich mocy, aby zadowolić Glazzerów.
sensi:Komentarz zedytowany przez usera dnia 15.11.2012 07:48
Nike prawdopodowbnie da najwiecej pieniedzy, wątpie aby adidas wyłożył wiecej niż na kontrakcie Realu Madryt: ) a tyle potrzeba aby United zadowolić...
satan23: Też mi sie wydaję że nikt inny tyle nie da co Nike, to jest potentat.. a jak czytam poniższe bzdury kolegów estetów w kategoriach "a mi się podoba bla bla bla tamo siamto" zwyczajnie robi mi się słabo.. jak by wygląd miał jakieś znaczenie.. ostatnia rzecz w całym tym zamieszaniu to wygląd ubrań który i tak jest zawsze akceptowany przez kluby..
Samuelikson: Ja bym wolał żeby sponsorem była firma która nie wykorzystuje do przemysłowego sortu swoich towarów dzieci z Azji.
Powninni zrobić taką zasadę fair play, że współpracują tylko z firmami o nienagannych warunkach pracy.
mikifiki: To jest bezwzględny, nastawiony na zysk biznes.
Wielkie korporacje takie jak Nike nie patrzą, czyje rączki pracują w fabryce. Jest tanio, to korzystają.
satan23: Hehe dobre dobre na tym poziomie (biznesu) minimalizowanie kosztów w pierwszej kolejności odbywa się na redukcji kosztów produkcji.. Możesz zapomnieć że mnisi z Tybetu będą nam ręcznie tkać trykoty.. Nie ma na świecie takich firm takie idee niestety są utopią..
mikifiki: To prawda, lecz można zrobić takie stroje w związku z historią MU (Newton Heath) a nie sprzeciwem wobec Glazerów. Już kiedyś (i to stosunkowo niedawno) koszulki w tych kolorach.
M1LKA: wieś będzie z tymi paskami :/ lepiej niech już zostanie Nike... poza tym widzicie jakiegoś innego giganta z branży? Co reebok? (nie ma takiej kasy) Umbro? o.O? jakaś kappa?
A Nike niech nie marudzi bo nawet 400mln powinni dać. United sławne na całym świecie, najdroższy klub jeden z trzech największych/najpopularniejszych to mało fantów się sprzedaje?
Ciekawe jak bardzo skoczyła do góry sprzedaż koszulek united w japonii odkąd gra u nas Shinji.
mikifiki: No i co z tego, że ma? My też kiedyś mieliśmy i stroje były dużo lepsze niz obecnie. Nike, niestety, z roku na rok leci ze strojami na łeb na szyję.
MasterZiom: a co z tym kontraktem na miliard funtów? coś mi się zdaje że kontrakt będzie opiewał coś koło 400mln. Chyba że aż tak zależy Nike na United że podpiszą długo terminowy na więcej;p
Wszystkie komentarze są własnością ich twórców. Serwis DevilPage.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść komentarzy. W przypadku nagminnego łamania zasad netykiety osoby będą banowane bez możliwości odwołania.