United U-18 wygrywa i wraca na fotel lidera

» 14 października 2012, 13:01 - Autor: Biafra - źródło: manutd.com
Młodzież Czerwonych Diabłów pokazała charakter w potyczce z Tottenhamem Hostpur i dzięki wygranej 3:1 awansowała na pierwsze miejsce w ligowej tabeli U-18.
» James Wilson zdobył dwie bramki w potyczce z Kogutami
Tydzień po wyjazdowej porażce z Southampton, podopieczni Paula McGuinnessa stracili pierwszą w tym sezonie bramkę na własnym obiekcie, której autorem po 15. minutach spotkania został Josh Onomay, pokonując Pierluigiego Golliniego.

Odpowiedź gospodarzy przyszła dopiero w drugiej połowie, a sygnał do ataku w 49. minucie dał Kenji Gorre, pakując piłkę do siatki z ostrego kąta. Na kolejne trafienia gospodarzy przyszło czekać do niemal samej końcówki meczu, bowiem dopiero w 72. minucie bramkarza Kogutów pokonał James Wilson. Trzy minuty później było już 3:1, a na listę strzelców ponownie wpisał się Wilson.

W ostatniej akcji meczu piłka po uderzeniu piłkarza gości trafiła jeszcze w poprzeczkę bramki Golliniego, jednak wynik nie uległ już zmianie i Czerwone Diabły zainkasowały komplet punktów. Dzięki wygranej podopieczni McGuinnessa zajmują obecnie pierwsze miejsce w tabeli Premier League U-18, o dwa punkty wyprzedzając Southampton.