Ferguson: Najlepszy występ w tym sezonie

» 7 października 2012, 20:03 - Autor: matheo - źródło: Sky Sports
Sir Alex Ferguson określił występ swoich piłkarzy w niedzielnym meczu z Newcastle United mianem najlepszego w tym sezonie. Manchester United pokonał na wyjeździe Sroki aż 3:0.
» Sir Alex Ferguson po meczu z Newcastle United był w bardzo dobrym humorze
Zwycięstwo pozwoliło Czerwonym Diabłom na awans na drugie miejsce w tabeli Premier League. Podopieczni sir Alexa Fergusona zmazali więc plamę po przegranym 2:3 meczu z Tottenhamem Hotspur na Old Trafford.

– Zgodziłbym się z takim stwierdzeniem – przyznał sir Alex pytany przez dziennikarza Sky Sports, czy niedzielny mecz był najlepszy w wykonaniu Manchesteru United w tym sezonie.

– Choć w drugiej połowie spotkania z Tottenhamem byliśmy świetni, to pierwsza część popsuła nam tamten dzień. Natomiast w dzisiejszym meczu przez cały czas utrzymywaliśmy koncentrację i determinację.

– To wspaniały rezultat. Wywalczenie na tym terenie wyniku 3:0 przy silnie i agresywnie grającym Newcastle jest tylko możliwe w przypadku dobrego występu i kontrolowania przebiegu gry. Myślę, że przez większość część spotkania udawało się to nam.

Sir Alex był również zadowolony z postawy Wayne'a Rooneya, choć Szkot zdaje sobie sprawę, że angielski napastnik nie jest jeszcze w pełni formy.

– Z każdym meczem jest coraz sprawniejszy. Wayne oczywiście potrzebuje minut. Ciężko pracuje, a dziś niektóre z jego zagrań były fantastyczne – stwierdził Szkot.

Ferguson pytany o sporną sytuację po strzale Papissa Cisse, kiedy to David de Gea wygarnął piłkę z linii bramkowej, odpowiedział: – Szczerze mówiąc, to trudno tutaj o rozstrzygnięcie. Piłka nie przekroczyła linii bramkowej całym obwodem, ale byłbym zawiedziony, jeśli to nam arbiter nie uznałby gola w takiej sytuacji. Nasz bramkarz spisał się znakomicie.