Zobacz jak w 2007 United ograli Sunderland

» 12 maja 2012, 16:14 - Autor: JRI - źródło: ManUtd.com
W Boxing Day, 2007 roku, na Stadium of Light, drużyna z Manchesteru rozgromiła Sunderland aż 4-0. Gole strzelali: Wayne Rooney, Cristiano Ronaldo oraz Louis Saha, a za sprawą ich trafień podopieczni sir Alexa Fergusona zdobyli ważne trzy punkty.
» Cristiano Ronaldo w meczu z Sunderlandem po raz kolejny udowodnił swoje niesamowite zdolności piłkarskie.
Po frustrującym rozpoczęciu Czerwone Diabły już w 20. minucie objęły prowadzenie. Rooneyowi udało się uniknąć pułapki ofsajdowej, doszedł do podania od Wesa Browna, które minęło obrońców gospodarzy i potężnym strzałem pokonał ich bramkarza - Gordona. Wazza wprawdzie nie strzelił więcej goli, ale przy drugim zanotował asystę. W 30. minucie dośrodkował w pole karne, gdzie urwał się defensorom Saha i jednym dotknięciem piłki umieścił ją w siatce.

Przed przerwą goście mieli jeszcze swoją szansę na trzecią bramkę. Tym razem była to okazja dla Cristiano Ronaldo, Portugalczyk wcześniej przetestował golkipera Czarnych Kotów oddając kilka strzałów z pokaźnych odległości, a tuż przed końcem udało się i wykorzystał swoją sytuację - po raz pierwszy w meczu strzelił gola. Strzał z rzutu wolnego, z odległości około dwudziestu metrów poszybował nad murem i trafił w lewy, górny róg bramki.

Z trzema golami przewagi, United spuścili nogę z gazu. Zmieniło się to dopiero pod koniec, kiedy Nani, faulowany przez Danny'ego Collinsa upadł w polu karnym. Wykonawcą rzutu karnego był Saha i pewnym strzałem po raz ostatni w meczu pokonał golkipera gospodarzy.

Sunderland 0:4 Manchester United
(Rooney 20', Saha 30', 86', Ronaldo 45')