Zwycięstwa rezerw i Akademii United

» 12 września 2011, 12:41 - Autor: Biafra - źródło: manutd.com
Zespół rezerw Manchesteru United udanie rozpoczął walkę o ponowny triumf w Manchester Senior Cup, pokonując na własnym obiekcie 2:0 ekipę Bury.
» Ben zaprezentował się z bardzo dobrej strony
Podopieczni Warrena Joyce'a w nie weszli najlepiej w spotkanie, przez co sporo pracy miał strzegący dostępu do bramki Czerwonych Diabłów Ben Amos. Anglik popisał się wyśmienitymi interwencjami przy strzałach Luke'a McCarthy'ego oraz Patricka Cregga, a przy uderzeniu Andy'ego Hawortha młodemu golkiperowi pomógł słupek.

Gospodarze już w 12 minucie doznali sporego osłabienia, gdyż z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Jesse Lingard, a w jego miejsce na murawie pojawił się Tyler Blackett. Gdy na zegarze widniała 41 minuta, United wyszło szczęśliwie na prowadzenia, a autorem bramki był zmiennik Lingarda.

Wynik spotkania ustalił w 58 minucie Michael Keane wykorzystując dokładne dośrodkowanie Luke'a Giverina. Do końca meczu United stworzyło jeszcze kilka sytuacji, lecz brakowało podopiecznym Joyce'a odrobiny szczęścia w końcowych etapach akcji przez co spotkanie zakończyło się wygraną gospodarzy tylko 2:0.

Należy dodać, iż na dziewięć minut przed końcem meczu urazu doznał John Coffie, a jego miejsce na placu gry zajął Alberto Massacci.

Już dziś podopieczni Joyce'a powracają do zmagań ligowych, gdzie ich przeciwnikiem będzie drużyna Fulham.

Manchester United 2:0 Bury
(Blackett 41', M.Keane 58')

Skład United: Amos; M.Keane, Thorpe, Fryers, McGinty; Vermijl, Lingard (Blackett 12), Cole, Giverin; Cofie (Massacci 81), W.Keane.
Zmiany nie wykorzystane: Lawrence, Leao, Jacob

Akademia United

Trafienia Jacka Barmby'ego oraz Gyliano van Velzena pomogły drużynie United U-18 pokonać ekipę Sheffield United, z którą przyszło im zmierzyć się również w finale młodzieżowego Pucharu Anglii w zeszłym sezonie.

Czerwone Diabły na prowadzenie mogły wyjść już po kilkudziesięciu sekundach spotkania, lecz minimalnie w wybornej sytuacji przestrzelił Tom Lawrence. Ostatecznie wynik meczu w 21 minucie otworzył Jack Barmby wykorzystując podanie od Sama Byrne.

Do przerwy, pomimo usilnych nacisków Sheffield rezultat nie uległ zmianie, w głównej mierze dzięki dobrej postawie Liama Jacoba. Bramkarz United wybronił kilka groźnych sytuacji, w tym pojedynek jeden na jeden z napastnikiem gospodarzy.

Na 2:0 podwyższył w 65 minucie van Valzen, grający wprawdzie w tym spotkaniu na prawym skrzydle, lecz bardzo często schodzący z piłką do środka pola.

Podopieczni Paula McGuinnessa pokonując 2:0 drużynę Sheffield United zanotowali pierwsze w tym sezonie czyste konto, odnosząc drugie zwycięstwo w czwartym spotkaniu.

Kolejny mecz Akademii United już w najbliższą sobotą, a ich przeciwnikiem będzie drużyna Middlesbrough.

Sheffield United 0:2 Manchester United