Diabły w reprezentacjach: Przebłysk Younga

» 7 września 2011, 14:57 - Autor: Biafra - źródło: manutd.com
» Pięciu piłkarzy Manchesteru United założyło koszulki reprezentacji podczas kolejnych spotkań kwalifikacyjnych do mistrzostw europy, a na listę strzelców tym razem wpisał się Ashley Young w meczu z Walią.
Zmienne szczęście towarzyszyło pomocnikom Czerwonych Diabłów we wtorkowych pojedynkach. Podczas gdy Young w 35 minucie zdobył bramkę dającą cenne zwycięstwo nad Walią, Darren Fletcher tuż przed przerwą nie wykorzystał rzutu karnego w spotkaniu z Litwą. Szkoci odetchnęli jednak z ulgą kilka minut po wznowieniu gry, bowiem do siatki rywala trafił Steven Naismith, zapewniając swojej drużynie wygraną 1:0.

Anglia i Szkocja są w zupełnie innej sytuacji jeśli chodzi o zakwalifikowanie się do przyszłorocznych finałów mistrzostw europy. Synowie Albionu prowadzą obecnie grupie G, mając sześć punktów przewagi nad drugim zespołem i aby awansować do dalszych rozgrywek potrzebują zaledwie remisu w październikowym starciu z Czarnogórą. Szkoci z kolei, zajmują trzecie miejsce w grupie I, tracąc do lidera (Hiszpanii) aż dziesięć punktów, a do drugich Czechów dwa 'oczka'.

Wracając do graczy Czerwonych Diabłów, zarówno Young, Fletcher jak i Chris Smalling zaliczyli we wtorek pełne 90 minut na boisku, natomiast Wayne Rooney został zmieniony na minutę przed końcem spotkania.

Cały mecz rozegrał również w barwach Francji Patrice Evra, lecz nie pomógł swojej drużynie odnieść zwycięstwa i ostatecznie wyjazdowy pojedynek z Rumunią zakończył się bezbramkowym remisem.

Z walki o finały mistrzostw europy odpadła natomiast reprezentacji Irlandii Północnej, która w spotkaniu z Estonią zagrała bez kilku podstawowych graczy. Brak m.in Jonny'ego Evansa był widoczny gołym okiem, a Irlandczycy ponieśli dotkliwą klęskę 1:4.