Sensacyjna porażka na rozpoczęcie sezonu!

» 20 sierpnia 2011, 14:54 - Autor: Biafra - źródło: manutd.com
Akademia Manchesteru United poniosła sensacyjną porażkę w swoim pierwszym meczu sezonu 2011/12, ulegając na własnym obiekcie drużynie Portsmouth 1:2.
» Szkoleniowiec Akademii nie tak chciał rozpocząć nowy sezon
Podopieczni Paula McGuinnessa przeważali przez większą część spotkania, jednak tak naprawdę nie stworzyli żadnego realnego zagrożenia pod bramką gości i za taką postawę zostali skarceni przez popularnych Pompeys.

Najpierw w 22 minucie George Colson wykorzystał dokładne dośrodkowanie z rzutu rożnego i bez problemów pokonał Liama Jacoba, a czterdzieści minut później australijskiemu bramkarzowi nie dał szans Alexander Grant atomowym uderzeniem z rzutu wolnego.

Czerwone Diabły w pierwszej połowie próbowały postraszyć Matta Gledhilla, lecz strzały Jack Rudge, Mats Daehli oraz Joe Rothwell raz za razem mijały światło bramki.

Jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył na dwie minuty przed końcem spotkania Tom Lawrence, wykańczając składną akcję Daehliego oraz Rothwella. Porażka w tym meczu jest sporym zaskoczeniem, gdyż młodzi piłkarze z Manchesteru są uznawani za faworytów do wygrania młodzieżowych rozgrywek w tym sezonie.

Manchester United 1:2 Portsmouth