Ferguson: Mecz był fantastyczny

» 11 marca 2010, 11:38 - Autor: misza - źródło: ManUtd.com
Manchester United, bez większych problemów, pokonał wczoraj AC Milan 4-0 i dwumeczu 7-2, dzięki czemu awansował do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Stylem gry swojego zespołu zachwycony był sir Alex Ferguson.
» Sir Alex Ferguson ma powody do radości
- Z taką formą, jak zaprezentowaliśmy, nie ważne jest z kim teraz zagramy - rozpoczął Szkot. - Gdy gramy z takim tempem, to bardzo ciężko jest grać przeciwko nam. To był bardzo solidny występ Manchesteru United.

Gra Manchesteru United, mimo że bardzo dobra już była w pierwszej połowie, znacznie poprawiła się w drugiej części meczu. - Strzeliliśmy bramkę tuż po przerwie, a to dobiło Milan. Potem graliśmy genialnie, to była niesamowita druga połowa - komplementował Szkot.

Wayne Rooney strzelił w obecnym sezonie już 30 bramek i wydaje się, iż ma spore szanse na poprawienie rekordu Cristiano Rolando, który w sezonie 2007/08 pokonywał bramkarza rywali aż 42 razy.

- To jest dla niego wyzywanie. Bardzo mnie cieszy jego dorobek. Warto pamiętać, że wciąż jest młody i się rozwija, ale jego wczorajszy występ był fantastyczny.

Sir Alex Ferguson był także bardzo zadowolony z występu Park Ji-Sunga, który w meczu z Milanem strzelił jedną z bramek dla United.

- Park rozegrał świetne zawody, poświęcił się dla drużyny. Potrafił wyłączyć z gry Andreę Pirlo, który jest kluczowym zawodnikiem Milanu - zakończył Ferguson.