Van der Sar nie zagra z Romą

» 29 września 2007, 22:14 - Autor: Marshall - źródło: wlasne
Wszystko wskazuje na to, że nie zobaczymy Edwina van der Sara we wtorkowym meczu Ligi Mistrzów przeciwko AS Roma na Old Trafford. Oznacza to, że szansę debiutu w Lidze Mistrzów otrzyma nasz rodak, Tomasz Kuszczak!
» Tomek debiutuje w LM!
Holender nabawił się urazu podczas dzisiejszego, wygranego 1:0, meczu ligowego z Birmingham City na St. Andrews. Odczuwał on już ból w pierwszej połowie, co dało się zauważyć choćby po tym, że każdą "piątkę" wykopywał Rio Ferdinand. Golkipera z Kraju Tulipanów zabrakło już na boisku w drugiej połowie, a zastąpił go Tomasz Kuszczak, którego kilka świetnych interwencji pozwoliło zakończyć Czerwonym Diabłom piąty kolejny ligowy mecz bez straty gola. Wiele wskazuje na to, że Polaka ujrzymy w bramce United także we wtorkowym meczu Champions League z Romą na Old Trafford.

Debiut Tomka w elitarnych europejskich rozgrywkach zapowiedział po dzisiejszym meczu Sir Alex Ferguson.

- Myślę, że Edwin uszkodził swój palec u nogi, nie wiem, jak bardzo, wszystko pokażą badania, na które go wyślemy - mówi Szkot - Na pewno nie zagra we wtorek. Zawsze ciężko jest stracić tak doświadczonego bramkarza, jak on, ale za to Tomasz Kuszczak jest w pełni sił i on jest dla nas znakomitą opcją. Nie mam wątpliwości, że da sobie radę.

Nam pozostaje trzymać kciuki za Tomka i życzyć mu powodzenia we wtorkowym meczu przeciwko Romie!