Brazylia wygrywa, 45 minut Andersona

» 2 lipca 2007, 11:05 - Autor: badkins - źródło: wlasne
Anderson, który niedawno zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Brazylii, wystąpił od pierwszych minut w spotkaniu z Chile, które zostało wygrane przez Canarinhos trzy do zera.
» Manchester United
Po debiucie w meczu z Meksykiem, gdzie Anderson świetnie wprowadził się do drużyny, zastępując bezproduktywnego Elano, tym razem dostał szansę gry w podstawowym składzie, co pokazuje, że Carlos Dunga docenił jego wspaniały debiut. Po porażce z drużyną z Ameryki Łacińskiej Brazlia musiała wygrać, aby zachować szansę na obronę tytułu.

"Ultra defensywne" nastawianie Chile przez długi okres spotkania przynosiło rezultaty, ponieważ do 84. minuty Brazylia wygrywała zaledwie 1-0 po bramce Robinho z rzutu karnego. Jednak w następnych trzech minutach ofensywna siła Canarinhos sforsowała defensywę Chile, a bohaterem meczu został wspomniany już zawodnik Realu Madryt, który dołożył kolejne dwa trafienia i mógł pochwalić się hat-trickiem.

Anderson, który mimo iż wyróżniał się z niemrawej ofensywy Brazylii w pierwszej połowie, został zmieniony przez Julio Baptistę. Liderem grupy B jest Meksyk, który pewnie pokonał Ekwador 2-1 po bramkach Castillo oraz Bravo.