Michael Carrick w dobrym stylu rozpoczął swoją przygodę na ławce trenerskiej Manchesteru United, ale w ostatnich dniach pojawiły się nieprzychylne głosy pod adresem Anglika ze strony byłych zawodników Czerwonych Diabłów. Takie wypowiedzi krytycznie ocenia Patrice Evra, były defensor klubu z Old Trafford.
» Patrice Evra skrytykował Paula Scholesa za jego ostatnią wypowiedź | Fot. Press Focus
Po meczu z Newcastle United (1:2) głośno w angielskich mediach było o krótkim komentarzu Paula Scholesa. Anglik zamieścił w mediach społecznościowych wpis o następującej treści: „Michael ma zdecydowanie coś wyjątkowego w sobie. United grają g**** od czterech meczów. Dobrej nocy”.
Wypowiedź Scholesa zniknęła później z Instagrama, ale nie została dobrze przyjęta przez kibiców Manchesteru United. Krytyczne uwagi pod adresem Carricka wygłaszali wcześniej również Gary Neville oraz Roy Keane.
– Mam nadzieje, że wpis Paula Scholesa na Instagramie to fejk. Mam nadzieję, że konto zostało zhakowane – mówi Patrice Evra cytowany przez The Mirror.
– Szczerze mówiąc, to nie dziwi mnie to ze strony Scholesy’ego. Był najbardziej cichym piłkarzem, z którym grałem w całej mojej karierze. Teraz, gdy jest w mediach, rzuca sensacyjne oskarżenia.
– Nie rozumiem braku wsparcia dla Michaela Carricka. To jeden z nas i idzie mu bardzo dobrze. Była negatywna analiza Scholesy’ego, ale również od Roya Keane’a i Gary’ego Neville’a. Wkurza mnie to, bo chcę, abyśmy byli w TOP 4. Takie komentarze są niepotrzebne. To jednak musisz robić, kiedy pracujesz w telewizji. Nie możesz być pozytywny, musisz być negatywny.
– Większość tych osób dostała pracę w roli trenera i została natychmiast zwolniona. Powiedziałem Neville’owi: „Łatwo jest gadać w TV. Kiedy byłeś w Valencii, to prosili cię o paellę, a dałeś im fish and chips”.
– Po trzech miesiącach mu podziękowali. Ludzie nie mogą zapominać, czego dokonali jako trenerzy. Jako piłkarze byli legendami, ale jako menadżerowie nie wykonali świetnej pracy. Wypowiedzi z ich strony, które mogą zakończyć karierę trenera, to trochę przesada – dodał Evra.
Manchester United do rywalizacji o ligowe punkty wróci 15 marca. Czerwone Diabły zmierzą się na Old Trafford z Aston Villą.
Wszystkie komentarze są własnością ich twórców. Serwis
nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treści komentarzy. W przypadku nagminnego łamania zasad netykiety osoby będą banowane bez możliwości odwołania.