Martinez trafił na transferową listę życzeń FC Barcelony, która zamierza sprowadzić nowego środkowego obrońcę przed startem nowego sezonu. Argentyńczyk miał wpaść w oko pionowi sportowemu Katalończyków ze względu na dużą umiejętność wyprowadzania piłki z linii obrony.
Dziennikarz Ben Jacobs stwierdził na antenie kanału
The United Stand, że Manchester United nie planuje pozbywać się Martineza w letnim oknie transferowym. Czerwone Diabły zamierzają usiąść do rozmów kontraktowych z argentyńskim defensorem.
Umowa 28-latka obowiązuje do czerwca 2027 roku, ale zawiera opcję przedłużenia o dodatkowy rok. Klub z Old Trafford chciałby zatrzymać piłkarza jeszcze dłużej.
Martinez jest zawodnikiem Manchesteru United od lata 2022 roku. Kariera zawodnika nie układa się jednak tak, jakby życzył sobie tego piłkarz i kibice. Liczne urazy sprawiły, że Martinez do tej pory wystąpił w 106 meczach Czerwonych Diabłów.
Lisandro z powodu drobnej kontuzji opuścił też poniedziałkowe starcie z Evertonem (1:0). Nie wiadomo, czy Argentyńczyk zdoła się wykurować na niedzielny mecz z Crystal Palace na Old Trafford.