Finansowe szczegóły transferu Matheusa Cunhy do Manchesteru United

» 2 czerwca 2025, 15:06 - Autor: matheo - źródło: The Athletic
Manchester United w niedzielę poinformował, że doszedł do porozumienia z Wolverhampton Wanderers w sprawie transferu Matheusa Cunhy. Sprowadzenie Brazylijczyka będzie kosztowną operacją dla Czerwonych Diabłów.
Finansowe szczegóły transferu Matheusa Cunhy do Manchesteru United
» Matheus Cunha podpisze z Manchesterem United kontrakt do czerwca 2030 roku | Fot. Press Focus
Szczegóły finansowe związane z transferem Matheusa Cunhy do Manchesteru United przedstawia portal The Athletic. Łączny koszt sprowadzenia zawodnika przekroczy 120 milionów funtów. Na tę sumę składają się kwota odstępnego oraz wynagrodzenie dla zawodnika.

Manchester United za Cunhę zapłaci 62,5 mln funtów. Kwota odstępnego trafi na konto Wolverhampton w trzech ratach na przestrzeni dwóch lat. Klauzula odstępnego nie uwzględnia prowizji dla agentów. Koszt transferu zostanie rozpisany na pięć lat, bo taką umowę z Czerwonymi Diabłami podpisze Brazylijczyk.

Matheus Cunha będzie inkasował w Manchesterze United tygodniówkę w wysokości około 200 tysięcy funtów. Czerwone Diabły kontraktując Brazylijczyka w czerwcu biorą na siebie miesięczne wynagrodzenie, które zostanie zapisane na poczet sezonu 2024/2025.

The Athletic informuje, że podpisanie kontraktu z Cunhą oznacza, że po stronie wydatków za sezon 2024/2025 będzie widnieć kwota 1,9 mln funtów. Koszt w wysokości 24,3 mln funtów będzie zapisywany po stronie kosztów Manchesteru United przez najbliższy rok. Na tę kwotę składa się amortyzacja transferu w wysokości 12,3 mln funtów i koszty zatrudnienia w wysokości 12 mln funtów.

Łączny koszt transferu Cunhy oraz jego kontraktu wyniesie 123,5 mln funtów. W kwotę tę nie są wliczone prowizje dla agentów.


TAGI


« Poprzedni news
Al-Hilal coraz pewniejszy transferu Bruno Fernandesa
Następny news »
Manchester United jednym z trzech klubów zainteresowanych transferem Mitrovicia

Najchętniej komentowane


Możliwość komentowania tego newsa jest już niemożliwa, z powodu upłynięcia 7 dni od czasu jego dodania.

Komentarze (8)


adrimag: Budowanie kolejnej piramidy płacowej - ciąg dalszy... A miało być inaczej
» 3 czerwca 2025, 23:50 #8
cezgal: Frajerzenia kolejny rozdział... nadzieja tylko, ze chlop odpali
» 3 czerwca 2025, 08:34 #7
Litosci: Od kiedy takie wyliczenia co do transferu są podawane. Jeszcze nigdy nie widziałem czegoś takiego odnośnie transferów do innych klubów
» 2 czerwca 2025, 16:06 #6
skylark11: Już nie pierwszy raz widzę takie wyliczanie przy transferze United
» 2 czerwca 2025, 18:27 #5
Ghostpl: Myślałem że mniej będzie zarabial w okolicach 130-150 tys
» 2 czerwca 2025, 15:48 #4
StewieGriffin: W United? W życiu. My nie umiemy robić takich transferów. Albo grubo albo wcale
» 2 czerwca 2025, 16:09 #3
gorzky: Antek ma 200k, to Cunha ma być gorszy? To i tak dobrze że więcej mu nie dali.
» 2 czerwca 2025, 16:46 #2
RedGRBW: Czy jest tanio? Nie jest.
Czy jest dobrze? Się okaże.
» 2 czerwca 2025, 15:44 #1
Wszystkie komentarze są własnością ich twórców. Serwis DevilPage.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść komentarzy. W przypadku nagminnego łamania zasad netykiety osoby będą banowane bez możliwości odwołania.