Erik ten Hag w debiutanckim sezonie w Manchesterze United zasięgał opinii i rady u legendarnego sir Alexa Fergusona. Holenderski menadżer o swoich relacjach ze Szkotem opowiedział na łamach dziennika The Times.
» Erik ten Hag w trakcie swojego debiutanckiego sezonu w Manchesterze United zasięgał rad i opinii u sir Alexa Fergusona | Fot. Press Focus
Ten Hag jest kolejnym menadżerem, który stara się przywrócić dawny blask Manchesterowi United po odejściu sir Alexa Fergusona na emeryturę. Czerwone Diabły czekają na tytuł mistrza Anglii już dziesięć lat.
Ten Hag zanotował obiecujący początek w Manchesterze United, bo w swoim debiutanckim sezonie ukończył Premier League na trzecim miejscu. Klubowa gablota wzbogaciła się również o Puchar Ligi, a w sobotę Czerwone Diabły zagrają z Manchesterem City w finale Pucharu Anglii.
Ten Hag pytany na łamach The Times o dołek, w który wpadł Manchester United po odejściu sir Alexa Fergusona, odpowiada: – Doskonale zdawaliśmy sobie z tego sprawę. Sam o tym wiedziałem. Po tym jak odszedł sir Alex, to kultura w klubie się zmieniła. Jedną z najlepszych cech sir Alexa było to, że miał wysokie standardy.
– Chciałem przywrócić ten element, aby każdy w naszej organizacji żył zgodnie z najwyższymi standardami. Mam tu na myśli również piłkarzy.
– Rozmawiam z sir Alexem regularnie. Przedstawia mi swoje zdanie i cieszę się, że mogę zasięgnąć jego opinii. Biorąc pod uwagę jego doświadczenia i inteligencję, te rozmowy są naprawdę cenne. Sporo się nauczyłem od sir Alexa, bo to prawdziwa legenda. Te rozmowy dają mi inspirację, jak zarządzać – dodaje Ten Hag.
Możliwość komentowania tego newsa jest już niemożliwa, z powodu upłynięcia 7 dni od czasu jego dodania.
Wszystkie komentarze są własnością ich twórców. Serwis
nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treści komentarzy. W przypadku nagminnego łamania zasad netykiety osoby będą banowane bez możliwości odwołania.