Brazylijczycy po raz ostatni sięgnęli po tytuł mistrzów świata w 2002 roku. Casemiro mundial oglądał wówczas jako dziesięcioletni chłopiec.
– Pierwsze mistrzostwa świata, jakie pamiętam, to wygrany mundial przez Brazylię w 2002 roku. Pamiętam, że Brazylia grała mecze fazy grupowej w Japonii, bo turniej odbywał się wówczas w Japonii i Korei Południowej – mówi Casemiro w rozmowie z
MUTV.
– Wstawałem o godzinie trzeciej w nocy, aby oglądać mecze w Brazylii. Wygraliśmy ten turniej, więc mam wspaniałe wspomnienia związane z tym turniejem.
Casemiro pytany o to, jak mundial jest traktowany w Brazylii, odpowiada: – Wszyscy wiedzą, że ten turniej jest powszechnie uważany za najważniejszy na świecie. Każdy po prostu rzuca wszystko i chce oglądać mecze, zwłaszcza te z udziałem reprezentacji Brazylii.
– Najważniejsze jest to, aby dać Brazylijczykom radość i szczęście związane z wygraniem mistrzostw świata. Wiemy, że pasja do futbolu w Brazylii jest ogromna.
– Zawsze są różnice na świecie i w kraju, różnice w klasie, różnice we wszystkim. Ale gdy mówimy o brazylijskim futbolu, to ten jednoczy wszystkich i zbiera ich razem.
– Nie mam wątpliwości, że to ogromne szczęście móc reprezentować mój kraj. Jestem świadomy tego, jak ważne jest reprezentowanie mojego kraju, nie tylko na mundialu, ale za każdym razem, gdy gram dla Brazylii – dodaje Casemiro.
Brazylia w pierwszym meczu MŚ 2022 zmierzy się w czwartek z Serbią (20:00).