Umiejętności młodego pomocnika Manchesteru United, Calluma Gribbina, znalazły uznanie w oczach byłego selekcjonera młodzieżowych reprezentacji Anglii, Kenny‘ego Swaina.
» Callum Gribbin to jeden z najbardziej utalentowanych piłkarzy w Akademii Manchesteru United
16-latek latem podpisał nowy kontrakt z klubem z Old Trafford, mimo zainteresowania ze strony Liverpoolu i Manchesteru City.
- Słyszałem o Gribbinie poprzez naszą sieć skautów. Każdy powtarzał, że muszę go zobaczyć w akcji i podawał zawodników, do których jest podobny. Później obserwowałem jego grę i w ciągu pięciu minut uświadomiłem sobie, że ten chłopak ma w sobie coś wyjątkowego - podkreślił Swain.
- On znakomicie radzi sobie z presją. Najlepsi piłkarze potrafią zachęcać rywali do wślizgu, a następnie podają do kolegi z idealnym momencie. Callum posiada tę umiejętność i znacząco wyprzedza swój wiek.
- Niewielu piłkarzy w jego wieku potrafi sobie z nim poradzić. Wielu z nich nawet nie chce wdawać się w pojedynki. On potrafi wymanewrować przeciwka i go ośmieszyć. Jego gra zapiera mi dech w piersiach - zakończył były selekcjoner.
Wszystkie komentarze są własnością ich twórców. Serwis DevilPage.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść komentarzy. W przypadku nagminnego łamania zasad netykiety osoby będą banowane bez możliwości odwołania.