Trener drużyny do lat 18, Paul McGuinness, wyjaśnił, iż mimo obecności wielu obcokrajowców w zespołach młodzieżowych Manchesteru United, priorytet zawsze stanowią gracze wychowani w Anglii.
» Paul McGuinness dba o pielęgnowanie bogatej tradycji Manchesteru United
Skauci klubu z Old Trafford nie przekreślają jednak zawodników z zagranicy, o czym świadczy obecność w United takich piłkarzy, jak Adnan Januzaj, Andreas Pereira czy Timothy Fosu-Mensah.
- To zawsze jest mieszanka. Trzeba się starać o najlepszych zawodników. Gerard Piqué, Giuseppe Rossi czy bracia Da Silva to przykłady piłkarzy, których ściągnęliśmy z innych krajów. Musimy być obecni na światowym rynku - podkreślił McGuinness.
- Oni przychodzą do klubu w wieku 16 lat i jest szansa, że zostaną na stałe. To nadal młodzi gracze, wychowani w naszym systemie szkolenia, co jest niezwykle istotne. Bobby Charlton nie pochodzi z Manchesteru. To samo dotyczy George‘a Besta, Normana Whiteside‘a czy Marka Hughesa. Oni zostali wyszkoleni w Anglii, a my sprowadziliśmy ich we właściwym momencie. W ten sposób stali się częścią rodziny Manchesteru United.
- Anglicy mają to do siebie, że chcą tutaj zostać na długi czas. Jeśli jesteś z Urugwaju czy Japonii, to zawsze będziesz chciał w końcu wrócić do domu. To wielka różnica, co nie oznacza jednak, że należy się zamykać na talenty z zagranicy. Ole Gunnar Solskjær, Jaap Stap czy Patrice Evra to przykłady klasowych graczy, którzy potrafili dopasować się do trzonu drużyny.
- Jeżeli kręgosłup twojego zespołu nie składa się z lokalnych chłopaków, to panuje bałagan i dlatego ciągle zabieramy ich na różne turnieje, by poczuli się częścią klubu. Każdego roku chcemy pozyskiwać jednego czy dwóch nowych zawodników, dzięki czemu utrzymujemy odpowiednią kulturę organizacyjną. To nasze zadanie.
- Inne kluby idą na skróty i kupują młode talenty. Właśnie to nas od nich odróżnia. My zawsze posiadaliśmy rdzeń drużyny. Obecnie walczymy w Premier League i Lidze Mistrzów i staramy się o najlepszych piłkarzy na świecie, lecz jednocześnie nie zapominamy o podstawach. Prowadzimy skauting na całym świecie, więc muszą to być zawodnicy na odpowiednim poziomie. Jeśli tak nie jest, to nie będą w stanie stać się częścią naszej kultury - podsumował trener zespołu do lat 18.
Możliwość komentowania tego newsa jest już niemożliwa, z powodu upłynięcia 7 dni od czasu jego dodania.
Wszystkie komentarze są własnością ich twórców. Serwis
nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treści komentarzy. W przypadku nagminnego łamania zasad netykiety osoby będą banowane bez możliwości odwołania.