W pięciu z następnych sześciu spotkaniach Manchesteru United w Premier League może dojść do sytuacji, w której w zespole rywali znajdzie się przynajmniej jeden wychowanek klubu z Old Trafford.
» Akademia Manchesteru United dostarczyła wielu piłkarzy na boiska Premier League
W ekipie West Bromwich Albion byli to: Jonny Evans, Darren Fletcher oraz James Chester, w Watfordzie Craig Cathcart, w Leicester City Danny Drinkwater i Danny Simpson, w Bournemouth Josh King, w Norwich City Robbie Brady, a w Stoke City Phil Bardsley oraz Ryan Shawcross.
Dla szefa szkolenia w Akademii Manchesteru United, Tony‘ego Whelana, taka liczba wychowanków United w najwyższej klasie rozgrywkowej świadczy o prawidłowym funkcjonowaniu systemu szkolenia w klubie.
- Nie chciałbym się tutaj przesadnie chwalić, jednak trzeba przyznać, że ci piłkarze przeszli przez system szkolenia, który pomógł im stać się profesjonalistami. Wszyscy oni skorzystali z programu edukacji, co pozwoliło im na osiągnięcie najwyższego poziomu - powiedział Whelan.
- Zachęcamy zawodników, by czerpali radość z futbolu. Jesteśmy rodzinnym klubem, który dba o dobrobyt swoich podopiecznych. Futbol jest bardzo istotny, lecz staramy się także traktować tych chłopaków należycie. Oni kochają piłkę nożną w momencie dołączenia do naszej Akademii, a my podtrzymujemy tę miłość czyniąc ich jeszcze lepszymi.
- Naszym celem jest dostarczanie graczy do pierwszego zespołu, ale rzeczywistość pokazuje, że nie każdy jest w stanie sobie poradzić z takim wyzwaniem. Nie każdy może grać na topie, lecz cieszymy się z faktu, że tak wielu z nich staje się profesjonalistami. Statystyki dowodzą, że biorąc pod uwagę ostatnie lata, mamy wiele powodów do radości.
- To świadczy o wielkiej pracy wykonywanej przez wielu ludzi przez długi czas. Mamy tutaj pracowników, którzy działają w klubie od ponad dwudziestu lat. To ciągłość, która pozwoliła na zachowanie oryginalnego przekazu naszej Akademii. Jeśli masz talent i ciężko pracujesz, to pomożemy ci się rozwinąć.
- Uczymy zawodników, że podążają ścieżką najwybitniejszych piłkarzy tego klubu. Dzięki temu mogą naśladować Dzieciaki Busby‘ego oraz generację sir Alexa Fergusona. Dziś gracze także mogą przebyć długą drogą od juniora do członka pierwszego zespołu.
- Trudno jest być zawodowym piłkarzem. Gra przez rok czy dwa jest świetna, ale dziesięcioletnia kariera to coś wspaniałego. To niesamowite osiągnięcie. Popatrzcie na Ryana Giggsa, który w United miał trzy różne kariery! On przeszedł przez nasz system szkolenia i jest idealnym przykładem dla młodych chłopaków.
- Ryan był na topie nie przez rok czy pięć lat, ale przez dwie dekady. Czego potrzeba, żeby powtórzyć taki wyczyn? Ciężkiej pracy, dyscypliny, talentu i odporności. Trzeba pamiętać, że nie zawsze było mu łatwo. Ryan Giggs jest czołowym przykładem dla naszych podopiecznych, głównie ze względu na jego fenomenalne osiągnięcia - zakończył Tony Whelan.
Możliwość komentowania tego newsa jest już niemożliwa, z powodu upłynięcia 7 dni od czasu jego dodania.
Wszystkie komentarze są własnością ich twórców. Serwis
nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treści komentarzy. W przypadku nagminnego łamania zasad netykiety osoby będą banowane bez możliwości odwołania.