Portal DevilPage.pl został jednym z patronów medialnych książki. Z tej okazji we współpracy z wydawnictwem SQN przygotowaliśmy dla naszych czytelników specjalny kod rabatowy do wykorzystania na
www.labotiga.pl/george-best-najlepszy:
- z kodem
DEVILBEST rabat -25% (ważny przez miesiąc)
- cena po rabacie: 29,93 zł
- wysyłka od 21 października
O książce:Autobiografia legendy Manchesteru United napisana trzy lata przed śmiercią.
Był wielbionym przez tłumy Królem Życia. Wlewał w siebie hektolitry alkoholu, bawił się do upadłego niemal każdego wieczoru, częściej od samochodów zmieniał tylko dziewczyny. Ale to nie przeszkadzało mu w ogrywaniu kolejnych obrońców i zdobywaniu kolejnych goli. Do czasu…
Choroba alkoholowa i przeszczep wątroby okazały się wysoką ceną, którą musiał zapłacić za lata chwały. W tej książce George Best zdradza, jak wyglądało jego pełne wielkich sukcesów i jeszcze większych porażek życie.
Zwycięstwo w finale Pucharu Europy, po którym na dwa dni urwał mu się film. Spięcia z Bobbym Charltonem. Pobłażliwe traktowanie przez Matta Busby’ego, randka z aktorką zamiast meczu z Chelsea i „szybki numerek” tuż przed półfinałem Pucharu Anglii.
Nie będzie już takiego piłkarza, nie będzie już nigdy takiej biografii!
Fragment książki:Normalnie cieszyłbym się na myśl o meczu z Chelsea bardziej niż z inną drużyną. Wielki klub, wielcy zawodnicy, pełne trybuny. Ale tego tygodnia mecze nie interesowały mnie wcale, choć weekendem w Londynie bym nie pogardził. Nie wsiadłem do pociągu z chłopakami, ale złapałem jeden z późniejszych i pojechałem w odwiedziny do irlandzkiej aktorki Sinead Cusack, którą właśnie poznałem.
Istne szaleństwo. Byłem jednym z najsłynniejszych piłkarzy świata, a zamiast na ważny mecz udałem się na randkę. Trudno mi wyjaśnić, w jakim stanie umysłu się znajdowałem, decydując się na taki krok. Wszystko mnie przytłaczało i kiedy obudziłem się późnym rankiem, zdając sobie sprawę, że przegapiłem pociąg, uznałem, że nie ma sensu się przejmować. Gdybym myślał trzeźwo, złapałbym kolejny pociąg i może dotarł na czas, ale doszedłem do wniosku, że nie zdążę, a nawet gdyby mi się udało, to czeka mnie tylko bura od szefa, bo i tak nie da mi zagrać.
Już wcześniej umówiłem się z Sinead po meczu, więc nie widziałem powodu, żeby odwoływać spotkanie. Stwierdziłem, że to nic wielkiego. Ale kiedy tylko prasa zorientowała się, że zamiast grać, randkuję z aktorką, cichy weekend w północnym Londynie zmienił się w oblężenie Sidney Street.
Sinead mieszkała przy Noel Street w Islington i albo jeden z jej sąsiadów dał cynk prasie, albo zauważono nas, kiedy wyszliśmy wieczorem na kolację. W niedzielę rano obudziła nas wrzawa na zewnątrz. Kiedy Sinead wyjrzała przez okno, szczęka jej opadła.
– Coś ty nabroił, George? – zapytała, kiedy zobaczyła tabuny dziennikarzy i kamery telewizyjne pod swoim oknem.
– Po prostu opuściłem mecz – odpowiedziałem.
Sinead – która później wyszła za Jeremy’ego Ironsa – była uroczą dziewczyną, z którą zawsze mogłem porozmawiać. Też była z Irlandii i też zmagała się z rosnącą sławą, choć nie na taką skalę jak ja. Znalazła się w nieodpowiednim miejscu, w nieodpowiednim czasie i było mi jej żal, bo całe to zamieszanie nie miało z nią nic wspólnego. Liczyła na spokojny weekend, a dzięki mnie spędziła cztery dni jako więzień we własnym domu.
Wszystko zwaliło mi się na głowę. Przeżywałem kryzys, a dla innych była to zwykła rozrywka, coś, z czego mógł się pośmiać cały kraj. Kiedy tylko w telewizji wyemitowali materiał, pod domem zaczęli gromadzić się ludzie, skandując moje imię. Zaciągnęliśmy zasłony i włączyliśmy telewizję, żeby się od tego oderwać, ale w wiadomościach natrafiliśmy na relacje spod naszego domu.
Niewiarygodne, że tyle się dzieje na świecie, ale to historia dwojga ludzi, którzy utknęli w mieszkaniu w Islington, dostała się na pierwsze strony wszystkich gazet. Redaktorzy pisali te napuszone artykuły o rozpieszczonym piłkarzu, który się wykoleił, a na stronach plotkarskich spekulowano, czy sir Matt powinien mnie sprzedać, czy wykopać. Rozgłos, jaki powstał wokół tej historii, zwiększył tylko moje poczucie zagubienia i przytłoczenia. Biedna Sinead nie potrafiła tego zrozumieć, musiała się czuć, jakby ukrywała seryjnego mordercę.
Autor: George Best, Roy Collins
Tytuł oryginału: Blessed. Autobiography
Tłumaczenie: Robert Filipowski
Data wydania: 4 listopada 2015
Cena okładkowa: 39,90 zł
Format: 140 x 205 mm
Liczba stron: 384 tekst 8 zdjęcia
ISBN: 978-83-7924-488-1