Louis van Gaal dał wolne piłkarzom Manchesteru United w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia.
» Louis van Gaal dał piłkarzom wolne 25 grudnia
Dla zawodników Czerwonych Diabłów to pewna nowość, bo zawsze o tej porze meldowali się na porannych zajęciach na lekkim rozruchu. Tym razem dzień przed starciem w Boxing Day będą mogli odpocząć ze swoimi rodzinami.
– Zmieniłem to i dałem piłkarzom wolne, aby spędzili świąteczny dzień ze swoimi rodzinami – mówi Van Gaal w rozmowie z MUTV.
– Następnego dnia stawimy się w centrum treningowym w Carrington, a później będziemy mieli zebrania, tak jak robiliśmy to do tej pory w tym sezonie.
– Mam całkowite zaufanie do ludzi, a atmosfera jest też bardzo ważna. Myślę, że zawodnicy będą bardziej zadowoleni z tego, że ten czas spędzą z dziećmi i żonami. Mam nadzieję, że dadzą z siebie wszystko, aby później pokonać przeciwnika.
Van Gaal w poprzednim roku mógł spędzić okres świąteczny w rodzinnej Holandii, bo jako selekcjoner swojego kraju miał mniej obowiązków.
– Kiedy jesteś selekcjonerem reprezentacji, to nie masz nic do roboty w Święta, bo w Holandii piłkarze również mają w tym czasie wolne. Tutaj gramy jednak w piłkę, co również jest miłe – twierdzi Van Gaal.
Możliwość komentowania tego newsa jest już niemożliwa, z powodu upłynięcia 7 dni od czasu jego dodania.
Wszystkie komentarze są własnością ich twórców. Serwis
nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treści komentarzy. W przypadku nagminnego łamania zasad netykiety osoby będą banowane bez możliwości odwołania.