Szkółka piłkarska Manchesteru United powoli staje się międzynarodową instytucją , która dba o przyszłość Czerwonych Diabłów. Szesnastoletni włoski napastnik – Guiseppe Rossi jest ostatnim, perspektywicznym nabytkiem Sir Alexa Fergusona.
Nowa zasada Football Association ma spowodować, iż angielskie kluby zaprzestaną poszukiwać młodych piłkarzy w ligach zagranicznych, a coraz częściej będą starać się promować własnych wychowanków.
Akademia Manchesteru United wypromowała już wielu znakomitych piłkarzy, którzy teraz stanowią o sile pierwszego zespołu. Wystarczy tylko wspomnieć o Ryanie Giggsie, Paulu Scholesie czy braciach Nevilleach. Obecnie ‘scouci’ United szukają młodych zawodników poza granicami Anglii.
Dyrektor Szkółki Piłkarskiej Czerwonych Diabłów – Les Kershaw uważa, że FA chce zmusić kluby do szukania młodych talentów gdzie indziej, a nie tylko w Serie A, La Liga, czy też Bundeslidze.
„W dzisiejszych czasach łatwiej jest podpisać kontrakt z młodzikiem cudzoziemcem, niż z Brytyjczykiem.” – mówi Kershaw.
„Łatwiej jest ściągnąć chłopaka z Barcelony niż z Birmingham. Wniosek z tego taki, że coś jest nie tak z systemem. FA powinna coś z tym zrobić. Jest różnica pomiędzy Anglią, a resztą świata.”
„FIFA ustaliła zasady, które narzucają spoglądanie z szacunkiem na młodego chłopaka bez kontraktu. Jeśli ściągamy do siebie Włocha czy Hiszpana, dla przykładu, płacimy za niego tylko raz, i to mało. Jednak kiedy ściągamy zawodnika z Anglii, zawsze jest jakiś haczyk, wysoka suma wyznaczona za jego głowę. Wtedy trzeba iść do trybunału, płacić w ratach, zależnie od występów młodego itd. Właściwie nie wiesz, ile zapłacisz.”
„Za ośmioletnie dzieci w Anglii wyznaczona jest cena! A jeśli je chcemy, to musimy płacić dodatkowe odszkodowania. Scenariusz jest prosty. Nie mamy szans normalnie pozyskać dzieciaka z Anglii. Jeśli zasady kilka lat temu byłyby takie same jak teraz, niemożliwym niemalże byłoby ściągnięcie Beckhama do Manchesteru United.”
„Staramy się ściągać jak najwięcej Angielskich dzieciaków, ale taka okrężna droga i zakup cudzoziemca jest nam dużo bardziej na rękę. Płacimy dużo, dużo taniej. Kiedy Ryan Giggs i ferajna przebijała się do seniorów, nie było Premiership, tylko First Division. To była prawdziwie Angielska gra. Tak naprawdę to jeśli miałeś wielu cudzoziemców w składzie, nie byłeś w stanie nic zdziałać.”
„Teraz zrobiło się bardziej europejsko. Jeśli mamy dorównać Realom Madryt, Interom itp., musimy kupować młodzików z zagranicy.” – zakończył Kershaw.
Możliwość komentowania tego newsa jest już niemożliwa, z powodu upłynięcia 7 dni od czasu jego dodania.
Wszystkie komentarze są własnością ich twórców. Serwis
nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treści komentarzy. W przypadku nagminnego łamania zasad netykiety osoby będą banowane bez możliwości odwołania.