Ten Hag: Casemiro dostaje kartki nawet, kiedy nie dotyka przeciwnika

» 19 lutego 2024, 13:08 - Autor: matheo - źródło: ManUtd.com, beIN Sports
Erik ten Hag zdjął Casemiro w przerwie spotkania z Luton Town (2:1). Brazylijski pomocnik na Kenilworth Road balansował na granicy czerwonej kartki.
» Casemiro w meczu z Luton Town został ściągnięty z boiska już w przerwie spotkania | Fot. Press Focus
Mecz z Luton Town nie ułożył się po myśli brazylijskiego pomocnika. W 34. minucie Casemiro został upomniany przez sędziego Davida Coote za faul na Amari’i Bellu. Decyzja arbitra była jednak dyskusyjna. Kilka minut później Casemiro dość ostro potraktował Rossa Barkleya, ale za to zagranie nie obejrzał kartki, choć usunięcia piłkarza United z boiska domagali się gracze Luton Town.

Erik ten Hag przeczuwał, że Casemiro w drugiej połowie może mieć kłopoty, dlatego w przerwie zdecydował się ściągnąć Brazylijczyka z boiska. W miejsce doświadczonego zawodnika wszedł Scott McTominay.

– Rozmawiałem o tym z Casemiro, ale wygląda to tak, że dostaje kartki nawet wtedy, kiedy nie dotyka przeciwników. Często dzieje się to przy pierwszej okazji i w meczu z Luton było podobnie. Moim zdaniem pierwsza kartka była niesprawiedliwa – stwierdził Erik ten Hag.

– Sędzia mógł mu bez trudu wlepić drugą żółtą kartkę i dlatego zdecydowałem się go ściągnąć z boiska. Trudno być uważnym, kiedy nie dotykasz nawet przeciwnika, a później oglądasz żółtą kartkę.

Ten Hag pytany o to, jaki wpływ na Casemiro na grę Manchesteru United, odpowiedział: – Widzicie, że kiedy wrócił do drużyny to daje jej bardzo dużo. Jest organizacja i spokój. Bardzo cieszymy się, że wrócił, bo podniósł nasz poziom.

Rob Edwards, szkoleniowiec Luton Town, proszony na antenie beIN Sports u ocenę sytuacji z udziałem Casemiro, stwierdził: – Fakt, że zszedł z boiska w przerwie spotkania mówi co nieco o tej sytuacji. Myślę, że mogło mu się upiec.

– Jest ciężko. Potrzebujemy, aby decyzje były dla nas korzystne, ale nie zamierzam narzekać na to. Ostatecznie długimi okresami to my kontrolowaliśmy to spotkanie – dodał menadżer Luton.

Casemiro w sezonie 2023/2024 w Premier League obejrzał do tej pory 4 żółte kartki. Liderem tej klasyfikacji w Manchesterze United jest Bruno Fernandes, który w taki sposób był upominany 7 razy. Najwięcej kartek ma Joao Palhinha z Fulham (10).