Scholes: Druga połowa była totalną katastrofą

» 14 kwietnia 2023, 08:48 - Autor: matheo - źródło: BT Sport
Paul Scholes negatywnie ocenił występ Manchesteru United w drugiej połowie ćwierćfinałowego spotkania Ligi Europy z Sevillą. Czerwone Diabły zremisowały 2:2 i nie pojadą do Hiszpanii z dobrą zaliczką.
» Paul Scholes był rozczarowany grą Manchesteru United w drugiej połowie meczu z Sevillą | Fot. BT Sport
Manchester United do przerwy miał mecz pod pełną kontrolą. Piłkarze Erika ten Haga prowadzili po pierwszej połowie 2:0 po dwóch golach Marcela Sabitzera. Końcówka spotkania była jednak fatalna w wykonaniu Czerwonych Diabłów. Samobójcze trafienia zanotowali Tyrell Malacia i Harry Maguire.

Scholes w studiu telewizji BT Sport krytycznie ocenił decyzję Erika ten Haga, który po godzinie gry zdecydował się na potrójną zmianę. Na boisku pojawili się Wout Weghorst, Anthony Elanga i Christian Eriksen. Holender później wprowadził Facundo Pellistriego, wykorzystując wszystkie zmiany, dlatego w końcówce Manchester United musiał grać w osłabieniu, gdy poważnego urazu doznał Lisandro Martinez.

– Manchester United nie zanotował dobrej drugiej połowy. Tak naprawdę nie wykreowali nic ciekawego, a zmiany nie pomogły drużynie, a ją osłabiły. Można zrozumieć jeszcze ściągnięcie Anthony’ego Martiala, który ma kruche zdrowie. Druga połowa była niechlujna – stwierdził Scholes.

– Remis 2:2, a do tego kontuzje i zawieszenia. Nie jest to idealny scenariusz przed rewanżem. Widzieliśmy jednak, że Sevilla to nie jest wielki zespół i sądzę, że Manchester United ma wszystko, aby awansować. Wyjazd do Hiszpanii będzie jednak trudny.

– Druga połowa była totalną katastrofą, naprawdę. Malacia powinien zdusić w zarodku tego pierwszego gola, a tego nie zrobił. Od tego momentu to był naprawdę trudny wieczór. Kontuzje, zawieszenia, później Sevilla zdobywa drugiego gola. Nie była to wspaniała druga połowa – dodał były pomocnik Manchesteru United.

Czerwone Diabły przed rewanżem w Sewilli (20 kwietnia) czeka w weekend wyjazdowe starcie z Nottingham Forest (16 kwietnia).

Menadżer Sevilli: Manchester United w końcówce zaczął się nas obawiać
Ten Hag tłumaczy się ze zmian: Nie miałem wyboru

Komentarze (10)

Klimaa: Niestety ale brak nam głębi składu której tak bardzo akurat potrzebowaliśmy w meczu przeciwko Sevilli. Na pewno latem trzeba mocno rozglądać się za zawodnikami którym kończą się umowy a mogliby pełnić rolę zmienników.
» 17 kwietnia 2023, 07:38 #10
Martin81: Aj tam naprawde brak szczescia, kontuzje I te 2 przypadkowe bramki. Dalej wierze ze damy rade. Martinez out na 6 tyg. Varane,moze byc gotowy na czwartek, I nawt Shaw. Mamy opcje . Glory United!
» 14 kwietnia 2023, 17:20 #9
EvilDevil: Druga była przypadkowa. Pierwsza to bezapelacyjnie wina Malacii i po niemałej części, De Gei.
» 16 kwietnia 2023, 00:37 #8
JoMoridnio: Tak to jest jak masz maguire i malacia a z przodu Elange z Woutem . Brakowało odważnego skrzydłowego prawdziwej 9 i kogoś to przytrzyma piłkę jak Bruno. Jednak Eriksen nie zastąpi go . Varane powinienien wrócić ale jak nie to bez rasha Martineza Bruno Varane to cienko ten awans widzę
» 14 kwietnia 2023, 08:56 #7
NoLogo: Akurat atak pokazał, że bez Rasha da się ładnie zespołowo klepać i zdobywać bramki. A co do obrony to oby Shaw się pojawił w dobrej dyspozycji i będzie lżej, nawet przy zestawieniu Harry - Victor na środku.
» 14 kwietnia 2023, 11:58 #6
mervel: Nudne jest najeżdżanie ciągle na tych samych zawodników. Maguire zagrał kolejny dobry mecz i samobój to zwykły pech. Jakby to wpadło po głowie Varana/Martineza czy kogokolwiek innego to by nikt nie pisnął słowa.
» 14 kwietnia 2023, 12:44 #5
smutny87: Nie dość, że jest słaby to jeszcze ma pecha.
» 14 kwietnia 2023, 13:08 #4
morrgan: Nie. Harry wcale nie zagrał dobrego meczu. Za każdym razem po jego wejściu cała drużyna cofa się do defensywy, bo z nim w składzie nie da się grać wysoką linią (jest zbyt wolny i koledzy z tego powodu muszą mu "pomagać", a tego problemu nie ma gdy go nie ma na boisku). Poza tym on rzekomo jest "liderem", kapitanem drużyny... Po jego wejściu cała drużyna nie potrafiła się ustawiać w defensywie, a to zadanie lidera obrony. Po zejściu Varane'a nie było komu dyrygować kolegami. Taki kapitan to żart. Przy samych straconych golach go nie obwiniam, ale to że jego obecność na boisku powoduje, że koledzy muszą go zawsze ubezpieczać pokazuje, że drużyna nie ufa mu jako zawodnikowi i dlatego niemożliwe jest żeby respektowali go jako kapitana. Prawdopodobnie w następnych meczach Harry będzie musiał grać i wrócimy do takiej gry na dłużej. Wan Bissaka czy Dalot będą starali się asekurować Maguire'a ściągając do środka pola karnego i pozostawiając wolne skrzydło. Środkowi pomocnicy będą również trzymali się bliżej własnego pola karnego, bo będą się bali zostawić linię obrony bez asekuracji. Varana można zostawić samego i da sobie radę. Harry takiego przywileju kolegom z drużyny nie daje.
» 14 kwietnia 2023, 13:14 #3
JoMoridnio: Wiesz może i tak ale znając ETH zaszaleje cos mówił ze ma pomysł więc może jak shaw będzie dostępny z nottingham to go może dać na so albo Scotta na so tylko problem jest w tym że obaj mają kontuzja
» 14 kwietnia 2023, 13:35 #2
awe: W ataku pojawił sie Weghorst i Elanga i Sevilla od razu mogla skupic sie na ataku a nie ciaglym bornieniu, Maguire gral dobrze? Nie gral moze zle, ale do moemntu kiedy United cieslo czyli jakies 15 min max potem juz zaczala sie gra w druga strone bramki i szybko pokazal swoje standardy.
» 14 kwietnia 2023, 14:57 #1