» 18 czerwca 2017, 11:19 - Autor: Rio5fan - źródło: bbc.com
Międzynarodowa Rada Piłkarska (International Football Association Board) rozważa wprowadzenie szeregu zmian w przepisach gry piłki nożnej.
» Władze organizacji futbolowych rozważają zmiany w przepisach
Mają one na celu usprawnienie gry oraz efektywniejsze wykorzystanie czasu, jaki piłkarze spędzają na boisku.

Pierwsza zmiana dotyczy skrócenia czasu gry z 45 do 30 minut. Dodatkowo, czas byłby zatrzymywany przy każdej okazji, w której piłka opuszczałaby plac gry.

Zegar arbitra miałby być połączony z zegarem na stadionie, by wszyscy widzowie mogli na bieżąco śledzić upływ czasu gry.

Oprócz tego, IFAB chciałaby wprowadzić zmiany dotyczące wykonywania rzutów karnych. Nawet jeśli jedenastka byłaby podyktowana w trakcie meczu, zawodnik nie mógłby dobić piłki po obronionym strzale. W takiej sytuacji sędzia dyktowałby rzut od bramki.

Ostatnia proponowana korekta to możliwość samodzielnego rozegrania rzutu wolnego poprzez drybling lub podanie do samego siebie.

- Bardzo podoba mi się pomysł skrócenia czasu gry, ponieważ jest bardzo wiele zespołów próbujących wykorzystać fakt prowadzenia poprzez marnowanie czasu. To nie byłaby zła zasada. Futbol jest wystarczająco szybki. Niektóre pomysły mi się nie podobają, ale ta zasada jest dobra - powiedział były piłkarz Chelsea, Gianfranco Zola.

Po wprowadzeniu nowych przepisów zegarek arbitra byłby zatrzymywany w następujących okolicznościach:

Komentarze (43)

Ta3k: Ja mam jeszcze pomysł, niech będą przerwy na reklamy. Tak, co 3-4 minuty i niech leci jakaś reklama, bo to dopiero będzie kibiców cieszyć.
» 18 czerwca 2017, 21:50 #43
lukJakubowski: jaasaj, ubawilem w człon przy Twoim komentarzu. Brawo Ty :D
» 18 czerwca 2017, 20:09 #42
NicPozytywnego: Oni chyba po czteropaku Wojaka...
» 18 czerwca 2017, 19:34 #41
Mariusz199012: Świat upadł na głowe.. Szkoda gadac to nie była by piłka juz gdyby tak było Mecz 60 min? Niezle .hejty by byly ostre gdyby to wprowadzili .jestem pewny ze to nie przejdzie .za duzo cudowania jest .niech nie niszczą Piłki noznej!
» 18 czerwca 2017, 16:49 #40
jassaj: Ja myśle, że po takich innowacjach, futbol sięgnołby wyżyn
Najgrubszy zawodnik zaczyna na bramce- a jak, musi być prawilnie
Rozpoczyna drużyna która przyniosła piłke
Mecz kończy się nie po 30 minutach ale kiedy wszyscy będą zmęczeni, ewentualnie jak właściciel piłki strzeli focha
Eliminujemy sędziego- przecież wiadomo, że faul jest wtedy kiedy poszkodowany zawodnik najgłośniej zakrzyczy i przeturla się ze 2 razy po boisku
Nie wolno kopać z czuba- tak robią tylko frajerzy
Po każdym meczu przegrana drużyna musi postawić krate browara wygranym- przecież jakimś pucharem człowiek się nie napoi
Nieograniczony limit zmian
Arsenal musi być 4- inaczej nie ma zabawy
Wprowadzamy słynne prawo Pascala- kto strzela ten zapier..dziela :D- chyba że bramkarz ma słabą pozycje w grupie to on biega, bo przecież jest gruby i schudnie
trener jest tylko dekoracją- i tak wiadomo, że każdy gra to co mu w duszy gra
Wycofujemy goal-line technology, przecież bramkarz zawsze najlepiej widzi co dzieje się w bramce- hello stoi tam cały mecz- zresztą po co miałby kłamać
Jeżeli sfaulowany zawodnik zaczyna kwiczeć- żółta dla rywala
Jeżeli kwiczy jak kastrowana świnia- to napewno musi być czerwona
» 18 czerwca 2017, 16:02 #39
Magicson: Z tym zatrzymywaniem czasu jedyny plus ze nie bedzie gry na czas ale 30 min to za krotko powinno zostać 45 bo co to za różnica ??
Zamiast dodawania minut bedzie czas zatrzymany
» 18 czerwca 2017, 15:26 #38
Magicson: Te przepisy niektore przypominaja mi dzieciństwo może jeszcze zrobia ze np trzy rzuty rozne i karne jak pilkarz poda do bramkarza (wlasny) to karny
» 18 czerwca 2017, 15:24 #37
S4MICHAEL: Co za chore pomysły - PARODIA!

Skrócić mecze do 60-ciu minut? Kogoś tam totalnie popierd.....!!
» 18 czerwca 2017, 14:54 #36
Fenek: Może najpierw niech wezmą się za jakość arbitrów i poziom sędziowania, wprowadzenie wideoweryfikacji i dobranie się do d..y wszystkim płaczkom i symulantom.
» 18 czerwca 2017, 14:47 #35
rgiggs11: paradia by byla w ostaniej kolejce, gdy szanse na mistrza czy puchary mialo by wiecej druzyn... kazdy by wydluzal spotkanie zeby w drugiej polowie grac znajac inne wyniki.
» 18 czerwca 2017, 14:20 #34
rgiggs11: Ciekawe jak rozwiązaliby problem z ostatnia kolejka. czerwone kartki za symulowanie i wydluzanie spotkania? inaczej bedzie parodia. kazdy woli grac znajac wynik innych spotkan.
» 18 czerwca 2017, 14:17 #33
Spadkobierca: Każdy woli, ale dużo ciekawiej jest oglądać mecz, w którym każdy gra o zwycięstwo, bez żadnych kalkulacji. Chociaż i tak to nie wyszłoby do końca, bo są telefony, radia i inne, więc wynik znać raczej będą... Mimo wszystko wolałbym, żeby mecze każdej kolejki rozgrywano jednocześnie, w tych samych godzinach. Tak samo mecze faz pucharowych itd.

Czerwone kartki za symulki - jestem za! Za wydłużanie czasu spotkania leżąc i zwijając się z "bólu" - jestem za! Jedynie bramkarzom bym odpuścił spowolnione wybijanie piłki i wciąż traktował ich żółtymi.
» 18 czerwca 2017, 16:43 #32
Ta3k: A może zamiast tych wszystkich bezsensownych zmian, wprowadziliby jedną ale konkretną czyli wideo powtórki. Skończyłoby się aktorstwo i faworyzowanie niektórych zespołów, ale nie takiej zmiany nie chcą, bo wpłynie to negatywnie na tempo gry...
» 18 czerwca 2017, 13:57 #31
CoachMark: Te zmiany nie są takie kompletnie głupie. Po pierwsze martwego czasu w tej chwili jest ogrom. Wiadomo, że przy stopowaniu zegarka MUSI być skrócony czas totalny bo zobaczcie, że mimo wszystko teraz wielu łapią kurcze. Nie jestem pewien czy 30 minut jest tutaj jest dobrze policzone. Imo 20 byłoby trafniejsze. Zatrzymywanie czasu przy kartkach i zmianach + pomocach medycznych zdaje się najlepsze. Rzuty karne są moim zdaniem dość fajnie rozwiązane, dobitka po takim strzale jest niejako podwójną korzyścią przy karnym. Natomiast te rzuty wolne.... są jakieś bzdurne, rozumiem, że dzisiaj są ekipy gdzie bramka z wolnego jest jak 1/100 ale przecież można podać albo rozegrać to jakoś fikuśnie.
» 18 czerwca 2017, 13:42 #30
ro7: Tu nie chodzi o żadne skrócenie czasu gry. Po odliczeniu przerw w grze mecze dzisiaj i tak trwają od 40* do 70 minut czystej gry.

* jeśli jedna drużyna tylko wykopuje piłki na aut i fauluje (nieudolny autobus)
» 18 czerwca 2017, 13:30 #29
LachimMB: Mecz trwa 90 minut! Tak było, jest i będzie! Skrócenie czasu o 30 minut to jakieś nieporozumienie!
» 18 czerwca 2017, 13:17 #28
Heisenberg: Każdy kto popiera zatrzymywanie czasu chyba nigdy nie był na meczu na stadionie, gdzie nie jest pokazane ile czasu z doliczonego upłynęło i każda minuta zdaje się być sekunda, bądź odwrotnie, a emocje przy odpowiednim przebiegu meczu sięgają zenitu.
» 18 czerwca 2017, 13:01 #27
sinedd91: zatrzymanie czasu i wtedy brak doliczonego czasu jest ok... ale skracanie czasu gry jest hmm głupim pomysłem...
tymczasem zmiana proponowana w rzutach karnych i wolnych wygląda jakby została zaproponowana przez uciekinierów z psychiatryka
» 18 czerwca 2017, 12:59 #26
Spadkobierca: Ja to bym był szczęśliwy, gdyby w przepisach było zabronione jakkolwiek zwalniać ruch nogi przy wykonywaniu rzutu karnego. Z mojego punktu widzenia rzuty karne są teraz zbędne i można by z góry przyznawać gole, bo po co czekać kilka sekund dłużej na bramkę? Jaką szansę ma bramkarz i tak już losujący stronę, w którą się rzucić, skoro umiejętny przeciwnik zwolni ruch nogi, zobaczy w którą stronę rzuca się bramkarz i dopiero wtedy odda strzał w drugą stronę?
» 18 czerwca 2017, 16:39 #25
Davide: A co z Prawem Pascala? Czy rozważano także zasadę 3 rogi i karny?
» 18 czerwca 2017, 12:31 #24
Fenek: No i jeszcze prawo "główka ratuje" i po każdym golu kto inny stoi.
» 18 czerwca 2017, 14:49 #23
Davide: Międzynarodowa Rada Piłkarska od dłuższego czasu leci sobie w kulki, powinni wreszcie coś z tym zrobić.
» 18 czerwca 2017, 15:24 #22
Spadkobierca: To tylko marna organizacja ciesząca się z tego, że są "ważni" i z tego, że dostają kasę za swoją "robotę".
» 18 czerwca 2017, 16:37 #21
Davide: Spadkobierca, chcesz przez to powiedzieć, że nie mamy co liczyć na wprowadzenie Prawa Pascala?
» 18 czerwca 2017, 17:53 #20
karol100: Czas ok, ale co z autami? To autow w meczu jest najwiecej.
» 18 czerwca 2017, 12:09 #19
DEPE: "Bardzo podoba mi się pomysł skrócenia czasu gry, ponieważ jest bardzo wiele zespołów próbujących wykorzystać fakt prowadzenia poprzez marnowanie czasu."

taka zmiana doprowadzi do spektakularnego upadku trenerow typu Mou.
» 18 czerwca 2017, 12:06 #18
piter100000: Bo jak mecz będzie trwał 60minut to drużyna, która strzeli gola na początku nie będzie murowała tylko dlatego, że mecz trwa krócej? Bzdura jakich mało. Mecz może trwać nawet 20 minut a i tak będzie murowanie bramki
» 18 czerwca 2017, 13:00 #17
micsie03339: Taka zasada tylko pomogła by Mourinho, znacznie łatwiej murować się 30 minut krócej. Taka taktyka jest strasznie męcząca dla drużyny broniącej i każda minuta mniej jest dla nich na wagę złota.
» 18 czerwca 2017, 13:11 #16
uzio: dokładnie im krótszy czas gry tym bardziej gra obronna będzie na fali, dojdzie do tego ,że kto strzeli pierwszy ten wygra, może wprowadzą zasadę złotej bramki kto pierwszy strzeli ten wygra tak samo odlotowy pomysł jak skracanie czasu gry
» 18 czerwca 2017, 13:48 #15
Spadkobierca: Mourinho upadł już dawno. Powstaje na sezon lub dwa, a potem znów zalicza glebę.

Jestem za zatrzymywaniem czasu przy przerwach, wtedy może nie byłoby takie przewracania się i udawania, że się umiera w nadziei, że minie kilka minut. Jednak skracanie czasu gry to idiotyzm.
» 18 czerwca 2017, 16:36 #14
Spadkobierca: Bierze się za coś kasę to trzeba chociaż poudawać, że się pracuje.
» 18 czerwca 2017, 12:01 #13
EmilCioran: Proponuje żeby członkowie IFAB ograniczyli zażywanie LSD.
» 18 czerwca 2017, 12:00 #12
JestemNumerem9: Ewentualnie zatrzymywanie czasu, nic więcej.
» 18 czerwca 2017, 11:51 #11
ManchesterUtd: Zatrzymywanie czasu jest dobrym pomysłem, sprawdza się w koszykówce to i tutaj. Skrócenie czasu miałoby wpłynąć na dynamikę i szybkość gry, ale ciężko byłoby się przyzwyczaić. Wolne, karne bez sensu.
» 18 czerwca 2017, 11:50 #10
WielkiFerdas: to jakies science fiction jest jak dla mnie
» 18 czerwca 2017, 11:36 #9
TheRealRedDevil: SRACZKAwSPRAYU no i czego się pompujesz jak dziad na czereśnie?
niczego mądrego żeś tu nie napisał a ciśniesz..
» 18 czerwca 2017, 14:44 #8
MANUGLORy: Skrócenie czasu gry ? To chyba najgłupszy pomysł jaki słyszałem o zasadach w piłce nożnej no może głupsze było tylko jeszcze to żeby zlikwidować spalonego.
» 18 czerwca 2017, 11:35 #7
janpal1: Jedynie zatrzymywanie czasu byłoby dobre, jeszcze ewentualnie skrócenie meczu. Reszta odpada.
» 18 czerwca 2017, 11:28 #6
atos1987: Niech lepiej wezmą się za chore ceny za piłkarzy.
» 18 czerwca 2017, 11:26 #5
karol100: A co Ci z cenami nie pasuje?
» 18 czerwca 2017, 12:10 #4
Aveja: Ceny na rynku transferowym są podyktowane wolnym handlem, jest popyt - jest podaż. Regulowanie cen zawodników to powrót do komuny i gospodarki centralnie sterowanej.
» 18 czerwca 2017, 13:18 #3
RedDevils4life: Po co zmieniać coś, co od tylu lat dobrze funkcjonuje?
» 18 czerwca 2017, 11:25 #2
Hormon666: Aż musiałem spojrzeć w kalendarz, czy to czasem nie 1 kwietnia :D