Oceny pomeczowe: Manchester United - Southampton 3:2

» 27 lutego 2017, 07:37 - Autor: Bart - źródło: MEN, DevilPage.pl
Gracze Manchesteru United nie zachwycili stylem w finałowym meczu Pucharu Ligi na Wembley. Podopieczni Jose Mourinho byli za to zabójczo skuteczni i wykorzystali najważniejsze akcje tego spotkania. Sprawdź, jak piłkarzy United ocenili dziennikarze MEN i użytkownicy DevilPage.pl
» Zlatan zapewnił triumf United w EFL Cup
David de GeaDavid de Gea
Dobra obrona niskiego strzału Ward-Prowse'a oraz Dusana Tadicia. Musiał także wybić mocne uderzenie Redmonda, które leciało w okienko bramki.
MEN: 7 DevilPage.pl: 7.36

Antonio ValenciaAntonio Valencia
Rozpoczął powolnie, lecz rozkręcił się z biegiem czasu. Miał wiele pracy w defensywie, co uniemożliwiło mu regularne wypady do ataku.
MEN: 6 DevilPage.pl: 6.96

Eric BaillyEric Bailly
Zbyt łatwo przegrywał z Bertrandem. Nie upilnował też rywali przy golach dla Świętych. Wyglądał na bardzo nerwowego.
MEN: 5 DevilPage.pl: 5.82

Chris SmallingChris Smalling
Rozgrywał całkiem udany mecz, dopóki Gabbiadini nie zakręcił nim przy strzale z obrotu i nie zdobył drugiego gola.
MEN: 5 DevilPage.pl: 5.19

Marcos RojoMarcos Rojo
Cedric zrobił z nim co chciał w akcji bramkowej przy nieuznanej bramce. Zawinił również przy bramce Gabbiadiniego przed przerwą.
MEN: 4 DevilPage.pl: 4.62

Ander HerreraAnder Herrera
Dobry rajd i popis umiejętności, dzięki czemu wywalczył rzut wolny, z którego Zlatan zdobył pierwszą bramkę. Stąpał po cienkiej linii mając na koncie żółtą kartkę. Zaliczył również piękną asystę przy zwycięskim golu.
MEN: 7 DevilPage.pl: 7.39

Paul PogbaPaul Pogba
Jeden mocny strzał w pierwszej połowie. Również zawinił przy drugim golu Southampton. Miał bardzo mały wpływ na grę.
MEN: 5 DevilPage.pl: 5.49

Jesse LingardJesse Lingard
Niespodziewany wybór Jose Mourinho. Dołożył kolejną bramkę na Wembley do swojej kolekcji. Powinien wykorzystać więcej szans w drugiej połowie.
MEN: 6 DevilPage.pl: 6.16

Juan MataJuan Mata
Rozpoczął na prawej flance, ale prawie nie dotknął piłki w pierwszej połowie. Zmiana na Carricka w przerwie nie była niespodzianką.
MEN: 4 DevilPage.pl: 4.84

Anthony MartialAnthony Martial
Bardzo mało zagrożenia ofensywnego ze strony Martiala. Jedyną dobrą akcją było rozciągnięcie gry do Herrery, przy trzeciej bramce dla Manchesteru United.
MEN: 5 DevilPage.pl: 6.25

Zlatan IbrahimovićZlatan Ibrahimović
Bramka z rzutu wolnego była jego 25. w tym sezonie. Uderzeniem głową w 87. minucie wygrał Puchar Ligi dla Czerwonych Diabłów. Nic innego się tu nie liczy.
MEN: 8 DevilPage.pl: 9.26

Zmiennicy:

Marcus RashfordMarcus Rashford
(za Lingarda w 77') Rzadko miał piłkę przy nodze.
MEN: 6 DevilPage.pl: 6.38

Michael CarrickMichael Carrick
(za Matę w 46') Nie udało mu się przejąć kontroli nad grą.
MEN: 6 DevilPage.pl: 6.36

Marouane FellainiMarouane Fellaini
(za Martiala w 90') Wprowadzony jako blokada defensywna na rywali.
MEN: 6 DevilPage.pl: 5.7

Puel: Nie otrzymaliśmy nagrody za fantastyczny mecz
Lingard: Z każdym trofeum chcę jeszcze więcej

Komentarze (16)

Klimaa: Cóż gdyby nie Zlatan w tym sezonie to bylibyśmy w zupełnie innym miejscu. Niesamowite jak Ibra mając 35 lat na karku wpływa pozytywnie na resztę drużyny. Gdybyśmy mieli chociaż jeszcze jedną osobę o takim charakterze!
» 27 lutego 2017, 22:54 #16
brennt: ciekawe, tym razem 2 bramki wystarczyly na wyzsza ocene niz 6 z st.etienne
» 27 lutego 2017, 19:48 #15
10wazzar10: Pogba poruszał się z gracją...czołgu. Wygląda na zmęczonego, podobnie jak niektórzy jego koledzy. Zlatan..no cóż, geniusz!
» 27 lutego 2017, 11:21 #14
zbanowany5x: Cały zespół kicha jaki nie wiem co, nawet Zlatan powinien dziekować bramkarzowi za pierwszego gola.
Ale jak to mówią za rok nikt nie wspomni że to Southampton było lepsze w tym meczu i zostało okradzione z gola.
» 27 lutego 2017, 11:18 #13
Lonley: Trzeba powiedzieć bardzo ważną rzecz. Jako drużyna wygraliśmy jednak nasza linia pomocy przegrała ten mecz. Nie mieliśmy wcale panowania nad sytuacją na boisku. Pogba miał bardzo mały wpływ, praktycznie nie istniał. Pierwszy pojedynek "ciałem" wygrał bodaj w 65min spotkania. Sytuacja w której Pogba i Martial obaj mineli się z piłką w polu karnym przeciwnika dowodzi, że obaj francuzi bali się wziąć odpowiedzialność za wydarzenia. Gwarantuję że gdyby na miejscu Pogby stał wtedy Scholes czy Keane strzał by został oddany. Lingard zagrał naprawdę słabo i gdyby nie bramka możliwe, że to on zszedł by w przerwie meczu. Mou liczył jednak że to "ten dzień" Lingarda i faktycznie by się nie przeliczył gdyby Lingardinho wykorzystał kolejną 100% sytuację tuż przed zejściem z boiska. Mata i Martial bardzo słabo z wyjątkiem jednej szczęśliwie odbitej piłki od Martiala po której piłka trafiła do Herrery zaliczającego asystę. I to właśnie Herrera był jedynym światełkiem linii pomocy. Pomimo przegranej walki w środku wywalczył wolnego i asystował przy jednej z bramek. Ze względu na bladość pozostałych zawodników nawet Carrick po przerwie niewiele nam pomógł. Braġło zawodnika, który krzyknął by i zmotywował zawodników jako autorytet w trakcie meczu, jak na przykład kiedyś Keane. Środkowi obrońcy zagrali niepewnie, w stałych fragmentach byli wyręczani głównie przez Ibrę. Rojo był objeżdżany prawie za każdym razem. No i na koniec Ibra. Bo najpiękniejsze są bramki zdobyte w najważniejszych momentach.
P.S. Po co nam chuchro Griezman skoro można mieć za dużo mniejsze pieniądze Gabbiadiniego?
» 27 lutego 2017, 10:56 #12
Contero: Najważniejsze nie styl lecz puchar
» 27 lutego 2017, 10:34 #11
jaratkow: Szkoda, że nie wszyscy kibice tak myślą... Co daje kibicom Świętych satysfakcja z doskonale rozegranego meczu kiedy to Czerwone Diabły podniosły EFL Cup?? Osobiście wierzę, że wczorajszy mecz dostarczy trenerom wystarczająco dużo materiałów do przemyślen i że zaowocuje to w najbliższej przyszłości. A przede wszystkim mamy 5 dni na odpoczynek i regenerację sił. Tego już dawno w United nie było ;-)
» 27 lutego 2017, 11:37 #10
Fugas: Jakim cudem DDG za wpuszczenie takiej szmaty dostał ponad 7 a wy się czepiacie Lingarda. Nie uważacie że najlepszy bramkarz świata powinien zrobić trochę więcej.
Co do Zlatana ok zasłużył sobie ale uważam że lepszy bramkarz i nic by dzisiaj nie ustrzelił.
» 27 lutego 2017, 10:24 #9
morrgan: Komentarz zedytowany przez usera dnia 27.02.2017 12:40

Przy obu bramkach De Gea był bez szans. Przy pierwszym golu zrobił co powinien: zmniejszył kąt, rozszerzył nogi. Żaden bramkarz na świecie nie obroni w takiej sytuacji strzału z mniej niż 2 metrów, który idealnie trafia między nogami bramkarza. Jeżeli De Gea złączyłby nogi, a strzał przeszedłby 20-30 cm obok tych nóg wtedy byłaby to wina bramkarza. Gol zdobyty poprzez strzał między nogami bramkarza jest tylko i wyłącznie winą bramkarza wtedy, gdy odległość jest zdecydowanie większa niż te 2 metry. Ot tyle.
» 27 lutego 2017, 12:39 #8
DevoMartinez: A gdyby u nas zagrał np Jones to może byłoby 0 z tyłu... Bez sensu gdybanie.
» 27 lutego 2017, 12:58 #7
duncaneedwards: z tylu ciezko bedzie zagrac na zero majac smallinga. gosc gubi krycie i nie potrafi komunikowac sie z partnerami z obrony
» 27 lutego 2017, 14:49 #6
duncaneedwards: dajcie sobie siana z tymi notami bo to wam za kazdym razem wychodzi blado. martial pogba niby tak slabo no nie wiem.martia pogba po 5 a liniesta 6 nie wiem za co poza ta strzelona bramka .2-3 dobre okazje zawalil
» 27 lutego 2017, 09:35 #5
jaratkow: Zero straconych goli w drodze do Finału... nieuznana bramka przy stanie 0:0... dwa zdobyte gole i fantastyczna gra w Finale! Cieszę się, że nie muszę być kibicem Świętych ;-) Szacunek dla rywali i wielkie gratki dla Czerwonych Diabłów za EFL Cup!!

A co do pomeczowych ocen: tym razem oddają obraz tego co działo się na boisku. Mnie szczególnie rozczarował Bailly (tam gdzie był - tam w naszym polu karnym zdawało się być "pusto") i Pogba (nie pierwszy i oby ostatni raz w sezonie). A Zlatan..! Ten facet powinien zabrać Puchar do domu! Nie tylko strzelił 2 gole ale... zapobiegł utracie kilku wyręczając fatalnie grających tego dnia stoperów. Cieszę się, że tym razem szczęście było po naszej stronie!
» 27 lutego 2017, 08:56 #4
MajkelRoy: Jak dla mnie to Pogba ma duży wpływ na mecz z tym że negatywny, stracił kilka piłek po których poszły kontry, przy tym w defensywie jest mizerny i wprowadza chaos. Piły rozrzuca dobre, zastawia się świetnie ale na jego pozycji wymaga się więcej w defensywie.
» 27 lutego 2017, 08:52 #3
Nubeq: Bez Pogby na boisku gramy gorzej. Gość rozdaje takie piłki, że nie wiem dlaczego ma tak mało asyst.
» 27 lutego 2017, 20:22 #2
rc7: Szczęście było po naszej stronie ,do tego geniusz Zlatana i pomyłka sędziego dała nam puchar .Na temat postawy większości zawodników -bez komentarza .
» 27 lutego 2017, 08:01 #1