Louis van Gaal: Straciliśmy dwa punkty

» 28 grudnia 2014, 15:52 - Autor: matheo - źródło: manutd.com
Louis van Gaal remis na White Hart Lane z Tottenhamem (0:0) postrzega jako dwa stracone punkty, a nie jeden zdobyty. – Uważam, że straciliśmy dwa punkty – mówi Van Gaal.
» Louis van Gaal nie jest zadowolony z wyniku niedzielnego meczu z Tottenhamem
– W pierwszej połowie widzieliśmy najlepszą grę Manchesteru United w tym sezonie. Mogliśmy strzelić cztery czy pięć bramek. Nie nagrodziliśmy się jednak za dobrą grę. W drugiej połowie było więcej szarpaniny niż futbolu.

– Widzieliście, że piłkarze nie doszli do siebie po zaledwie dwóch dniach. To był brzydki mecz. W pierwszej połowie graliśmy bardzo dobrze, lecz jeśli nie strzelasz goli, to nie możesz wygrać. Powiedziałem przed meczem, że gra co dwa dni to część angielskiej kultury. Uważam, że ludzkie ciało nie jest w stanie zregenerować się w 48 godzin i dlatego druga połowa wyglądała jak wyglądała.

– Oddaliśmy przeciwnikom trzy okazje, ale mogliśmy też trzykrotnie skorzystać z prezentów rywala. Juan Mata był wolny na 16 metrze, Van Persie i Falcao też powinni trafić. Pierwsza połowa była fantastyczna w naszym wykonaniu. Trzeba jednak kończyć ataki, a my nie byliśmy dziś efektywni.

Van Gaal pytany o podsumowanie pierwszej części sezonu stwierdza: – Byłbym zadowolony, gdybyśmy wygrali. Mielibyśmy wówczas 38 punktów po 19. kolejkach, co dawałoby 2 punkty na mecz, a to bardzo dobra średnia.

Manchester United remisuje bezbramkowo z Tottenhamem
Everton chce wypożyczyć Adnana Januzaja

Komentarze (50)

Fabio: Mecz powinien być rozstrzygnięty na korzyść United już do przerwy, a potem powinniśmy tylko kontrolować sytuację. Ale cóż lepiej 1pkt. z trudnego terenu jakim niewątpliwie jest White Hart Line, niż 0. Teraz mamy 3 dni przerwy i wizyta na Britannia Stadium, gdzie też nigdy nie jest łatwo. Ale stamtąd już musowo wywieść 3pkt. jeśli mamy być nadal w TOP3.
» 29 grudnia 2014, 08:29 #49
ferdas100: O co wam chodzi ludzie ? co jest z wami? powiedzialem cos nie tak?
» 28 grudnia 2014, 22:46 #48
Klimaa: Gdybyśmy wykorzystali okazje w pierwszej połowie to do przerwy wygrywalibyśmy co najmniej dwoma bramkami. Nie udało się - trudno, druga połowa była słabsza (być może zawodnicy byli już zmęczeni meczem) i okazji bramkowych było już mniej. Ogólnie zawiedli napastnicy bo każdy miał dobrą okazję. Mówi się trudno. Najważniejsze że zdobywamy punkty.
» 28 grudnia 2014, 22:28 #47
closer888: Lubie jego wypowiedzi, są sensowne i trafiają w sedno.
» 28 grudnia 2014, 20:00 #46
piotrekcfc: A to dobrze, bo za Moyes'a ManU też zremisowało mecz wyjazdowy z tottkami :D
» 28 grudnia 2014, 19:59 #45
w124amg: Tutaj nie używa się skrótu ManU drogi przybyszu z Londynu
» 28 grudnia 2014, 20:22 #44
sensi: Komentarz zedytowany przez usera dnia 28.12.2014 18:52

nie ogladałem I połowy, ogladałem II słabą II połowe.
Szkoda, bo moglismy odrobić 2pkt do rywali, z drugiej strony ten sezon jest cały czas szlifem diamentu, diamentu który w przyszłym sezonie ma błyszczeć.
Cały czas widać że ta drużyna się zgrywa.
» 28 grudnia 2014, 18:51 #43
mantup89: Komentarz zedytowany przez usera dnia 28.12.2014 18:12

Chelsea i City zremisowały swoje mecze. Szkoda, ze nie udalo sie wygrac ale tragedii nie ma, Arsenal wygral z West Ham 2-1 wyjazd i to tyle.
» 28 grudnia 2014, 18:11 #42
Diabelred: W 2 polowie wyszlo slabe przygotowanie fizyczne naszych. Praktycznie jak sie na nich patrzylo to juz chyba kazdy chcial zeby jak najszybciej sie skonczyl ten mecz... Tottenham w 2 polowie wygladal na duzo lepiej przygotowany fizycznie zespol, a tak samo jak my mieli tyle samo czasu na regeneracje, no i trzeba tez pamietac, ze oni sa dodatkowo zmeczeni po meczach w COC i LE. I tu juz mozna winic van Gaala, ze slabo fizycznie przygotowal ich na ten mecz, patrzac na to jak graly Tottki w 2 polowie.
» 28 grudnia 2014, 17:37 #41
19barnaba87: Oczywiscie masz racje, lecz zwróć uwage na fak iz Tottenham wprowadzil cztery zmiany w wyjciowej jedenastce przed tym meczem.
My nie moglismy tego zrobic ze wzgledu na kontuzje.
» 28 grudnia 2014, 18:10 #40
Gallacher: Najśmieszniejsze jest to że ludzie już chcą walczyć o mistrza w tym sezonie a wiadomo że ten sezon trzeba przeznaczyć na dopracowanie właśnie takich spotkań jak te z Tottenhamem.Na mistrza przyjdzie czas ale teraz skupmy się na pozycji w lidze która da nam powrót do Champions League.Typowe Polskie krytykowanie gdy jest źle a jak jest dobrze to ok. mecz skończył się remisem i trzeba to uszanować a nie wiecznie narzekać.Po sezonie przyjdzie czas na to kto zostaję a kato wyleci i to nie wy a ni ja będziemy o tym decydować tylko Gaal i działacze.Chcecie się bawić w menedżera odpalcie sobie FM i róbcie co chcecie a nie narzekajcie.O mistrzostwie zapomnijcie bo nie jesteśmy jeszcze tak silnym zespołem by walczyć o mistrza Anglii a jeśli chodzi o pozycję 2 to można jeszcze o niej dyskutować ale przy takiej grze City i Chelsea 3 pozycja będzie sukcesem na miarę gry w CL.
» 28 grudnia 2014, 17:25 #39
igorkarp: ludzisika przestańcie krytykować!! nadal jesteśmy na 3 miejscu a w lidze angielskiej nie da się wygrywać wszystkich meczy. Gdybyśmy wygrali to nikt by złego słowa nie mówił o drugiej słabszej połowie. Jeszcze przyjdzie czas że cały mecz zagramy tak jak pierwszą połowe. Spokojnie potrzeba jeszcze trochę czasu.
» 28 grudnia 2014, 17:02 #38
Bossicky: na tym polega ten sport... Rooney gra kibel cały mecz, pod koniec strzela bramkę i zostaje bohaterem - to normalne. Wiadomo, że dobrze ogląda się futbol miły dla oka, ale tylko zwycięstwo na prawdę cieszy.
» 28 grudnia 2014, 17:12 #37
ManchesterUtd: Brakuje Di Marii, mam nadzieję, że się znowu nie połamie.
» 28 grudnia 2014, 16:45 #36
Kornel: Southampton remisuje z Chelsea, jeszcze jest nadzieja. Szkoda, bo mogliśmy nadgonić.
» 28 grudnia 2014, 16:33 #35
Bossicky: Żenujące tłumaczenie panie Van Gaal! Gracze Tottenhamu za to mieli dłuższą przerwe pomiedzy meczami :/
» 28 grudnia 2014, 16:31 #34
19barnaba87: Koguty mialy kim rotowac w skladzie.
» 28 grudnia 2014, 18:12 #33
mantup89: LvG robi co moze, dajcie mu ludzie szanse.
» 28 grudnia 2014, 18:16 #32
ro7: Patrząc na terminarz miesiąc temu tutaj zakładałem remis, tylko, że mieliśmy wygrać z Aston Villą :)
Ten mecz w drugiej połowie wyglądał jakby piłkarze chcieli tylko dożyć do jego końca. Mecz poniżej 48h przerwy nie ma sensu.

PS. Ta nieskoteczność Falcao, Maty i Van Persiego to według mnie w 99% zasługa tej krótkiej przerwy między meczami.
» 28 grudnia 2014, 16:27 #31
kendzi: grają tylko w pl i kurna sił im brakuje, to jest jakas masakra!! mecz ogolnie do bani a Falcao to prze gosc, pogra chwile 280f tygodniowo i wracamy do Monaco :-D
Joker7: Komentarz zedytowany przez usera dnia 28.12.2014 16:01

" Juan Mata był wolny na 16 metrze" hahaha zawodnik meczu a ten na niego jedzie !!
wykreowal wszystkie dzisiaj okazje na strzelenie bramek dla nas !

jakos chelsea nie przeszkadza ze graja co 3 dni tym samym skladem na 3 frontach !!
my gramy tylko !! tylkoooooooooooo w PL i nie mamy sil przy rotacji co praktycznie mecz !spowodowane kontuzjami .!
Pewnie Falcao i RvP byli zbyt zmeczeni ze nie potrafili dzisiaj tych setek wykorzystac bo ze srokami bylo 3;1 gdzie strzelilismy w 52 minucie bramke na 3;0 i szanowalismy sily zeby dzisiaj sie pokazac .

Nasi Pilkarze to lenie !! kto oglada tennisa ziemnego wie o co chodzi tam graja w turnieju co dzien i nie przeszkadza im to ... 3,4 godzinne mecze i jakos nie narzekaja ...
» 28 grudnia 2014, 16:01 #25
Soczysty82: Nastepny krytyk i znawca
» 28 grudnia 2014, 16:03 #24
miociokk19: no i z sotonem w pierwszej polowie czesie grają piach...
» 28 grudnia 2014, 16:04 #23
Soczysty82: idz kibicuj chelsea!!
» 28 grudnia 2014, 16:04 #22
Joker7: haha przynajmniej bramke potrafia wbic ;d

nie to co nasi przy niby takiej ofensywie ;)

nie wspominajac o tym jaki sztab mamy gdzie juz w polowie sezonu mamy 50 kontuzji
» 28 grudnia 2014, 16:06 #21
Soczysty82: idz juz pajacu do telewizora tam jest najlepsza pilka na swiecie idzi i sie delektuj
» 28 grudnia 2014, 16:07 #20
Soczysty82: sezonowiec pelna geba!!
» 28 grudnia 2014, 16:07 #19
Joker7: Komentarz zedytowany przez usera dnia 28.12.2014 16:10

przegrany sie zawsze tlumaczy ... ze to za malo czasu ,sedzia zle gwizdal, murawa byla zla itp:)

Soczysty82 wiem ze jestes:)
» 28 grudnia 2014, 16:09 #18
Soczysty82: nikt sie nie tlumaczyl...nie wiem czy Ty wogole umiesz czytac ze zrozumieniem??
» 28 grudnia 2014, 16:13 #17
mantup89: Joker wyjdź !
» 28 grudnia 2014, 18:19 #16
ferdas100: 5 Rzeczy, które dowiedzieliśmy się po meczu:

1. Falcao nie jest wart nawet funta jakie ma płacone. To cieńÂ zawodnika sprzed kontuzji i sprzed paru lat.
2. Van Persie nadal jest beznadziejnym a paroma fartownymi golami zamydlił oczy kibiców.
3. McNair to poziom swojego kolegi Blacketta czyli jakaś czwarta liga angielska.
4. Nasz jedyny porządny napastnik gra w pomocy.
5. Carrick nadal błyszczy, Mata również zagrał dobrze.
» 28 grudnia 2014, 16:00 #15
Soczysty82: zapomniales po ile lat maj McNair i Blackett??Jeszcze bedziesz ich chwalil i to Ci obiecuje
» 28 grudnia 2014, 16:02 #14
IMMM: Akurat McNair grał dziś dobrze, widać jak uważnie oglądasz mecze...
» 28 grudnia 2014, 16:07 #13
DevoMartinez: Tak Carrcik dziś tak błyszczał, że prawie dostaliśmy brame po jego stracie ;) Falcao po kontuzji, mase zdrowia zostawił na boisku, widać że fizycznie w drugiej połowie nie wytrzymywał ale walczył do końca. Jak wrócą ADM Herrera to będzie z niego większy pożytek niż z Robina imo. MnNair najwyższa nota na whoscored, najwięcej odbiorów wślizgów, przechwytów. Ale tam się nie znają no.
» 28 grudnia 2014, 16:08 #12
Soczysty82: joker to wogole jakis odpal.Zero pojecia o grze a ma najwiecej do powiedzenia
» 28 grudnia 2014, 16:15 #11
kuba055: Jak komuś wychodzi mecz, jest świetny, przepraszajcie go hejterzy, powrót do formy sprzed kontuzji to tylko kwestia czasu. Zagra słabszy mecz, jest beznadziejny, sprzedać, zabić i zakopać. Ludzie ręce opadają.
» 28 grudnia 2014, 16:43 #10
mantup89: ferdas, joker - kto was wymyslil ?
» 28 grudnia 2014, 18:21 #9
piotrekcfc: @Soczysty82
Tłumaczenie, że są młodzi jest śmieszne. To co napastnicy mają się pytać ile mają lat i dawać fory jak dzieciom? :P To, że są młodzi to tylko daje na plus, że się rozwijają, ale jak są za słabi na pierwszy skład to lepiej ich wypożyczyć albo sprzedać, bo po co drużyna ma tracić, przez młodziaków jak są za słabi.
» 28 grudnia 2014, 19:56 #8
fst91: Mentalność zwycięzców wróciła na Old Trafford...
» 28 grudnia 2014, 15:54 #7
ferdas100: No brawo za odkrycie, dopóki te drewno Van Persie bedzie gralo to tak bedzie dalej, Falcao nie wart nawet funta jakie dostaje