Diabły w reprezentacjach: Gol Welbecka, powrót Rooneya

» 15 sierpnia 2013, 12:33 - Autor: matheo - źródło: DevilPage.pl
Piłkarze Manchesteru United zaprezentowali się z dobrej strony w towarzyskim meczu reprezentacji Anglii ze Szkocją, który w środowy wieczór odbył się na Wembley. Synowie Albionu wygrali 3:2, a zawodnicy Czerwonych Diabłów byli zamieszani w dwie bramki dla drużyny Roya Hodgsona.
» Piłkarze Manchesteru United zaprezentowali się z dobrej strony w towarzyskim meczu reprezentacji Anglii ze Szkocją (3:2). Najwięcej powodów do zadowolenia miał Danny Welbeck, który wpisał się na listę strzelców. Gole dla swoich reprezentacji zdobyli także Shinji Kagawa i Angelo Henriquez.
Najwięcej powodów do zadowolenia miał Danny Welbeck, który wpisał się na listę strzelców w 53. minucie spotkania. Tom Cleverley asystował natomiast przy trafieniu Theo Walcotta.

Oprócz Cleverleya i Welbecka na Wembley zobaczyliśmy także Wilfrieda Zahę i Phila Jonesa. Swój pierwszy występ w tym sezonie zanotował natomiast Wayne Rooney. Anglik przebywał na placu gry do 67. minuty i wiele wskazuje na to, że będzie gotowy na inauguracyjne spotkanie ze Swansea City.

– Myślę, że Danny i Tom spisali się bardzo dobrze. Danny zdobył bramkę i pokazał na co go stać. Wayne wraz z upływem czasu spisywał się coraz lepiej. To ważne, że rozegrał trochę minut – ocenił występ swoich piłkarzy David Moyes.

Danny Welbeck nie był jedynym zawodnikiem Manchesteru United, który wpisał się na listę strzelców dla swojej reprezentacji. Gola zdobył także Angelo Henriquez. Chilijczycy rozbili w Kopenhadze Irak aż 6:0.

Mniej powodów do zadowolenia miał Robin van Persie. Holandia zremisowała na wyjeździe 1:1 z Portugalią, choć prowadziła aż do 87. minuty. Wyrównującego gola zdobył jednak Cristiano Ronaldo. Van Persie na boisku przebywał niespełna godzinę.

Gola dla Japonii zdobył natomiast Shinji Kagawa. Pomocnik Czerwonych Diabłów wpisał się na listę strzelców w 55. minucie, ale nie zdołał zapobiec porażce swojej drużyny. Japończycy przegrali z Urugwajem 2:4.