Szalony mecz młodych Diabłów

» 9 października 2012, 08:32 - Autor: mJagiela - źródło: manutd.com
Drużyna U21 Manchesteru United musi zadowolić się zaledwie jednym punktem za mecz przeciwko Southampton. Spotkanie zakończyło się remisem 3:3.
» Strata bramki w 95. minucie będzie dla zawodników bolesnym doświadczeniem
W bramce Świętych wystąpił Artur Boruc, który był bez szans po strzale Jessego Lingarda z trzeciej minuty. Świetne podanie Joshuy Kinga umożliwiło Lingardowi oddanie strzału na bramkę Polaka, jednak piłką oberwał przypadkowo zawodnik Southampton, Matt Young, i znacznie utrudnił Borucowi obronę.

Goście się nie poddali i po pierwszej, dość przeciętnej, połowie byli w stanie wrócić do gry strzelając dwie bramki. Nadzieję na zgarnięcie trzech punktów i przeskoczenie Manchesteru United w tabeli drugiej grupy Premier U21 League dał Świętym Jake Sinclair, brat Scotta, którego znamy z Manchesteru City.

Cztery minuty po objęciu prowadzenia przez Southampton, Larnell Cole wyrównał wynik spotkania po efektownej akcji z Jessem Lingardem. Piłkarze wymienili krótkie i szybkie podania aż w końcu Cole skutecznie zakończył akcję strzałem prawą nogą.

Dosyć ciekawa walka o trzy punkty stała się jeszcze bardziej emocjonująca w ostatnich minutach meczu. W 89. minucie rozpędzony Joshua King biegł w stronę bramki Boruca i nie oddał piłki żadnemu koledze, kiedy miał parę opcji na rozegranie, m.in. niekrytego Ryana Tunnicliffe’a, ale jak się później okazało, podjął dobrą decyzję. Mając czas i miejsce na zapoznanie się z pozycją kolegów i przeciwników, spojrzał w górę i na długim słupku dostrzegł Frederica Veseliego, który strzałem z woleja pokonał Artura Boruca i mógł cieszyć się swoją pierwszą bramką w barwach United.

O tym, że był to zwariowany mecz można było się przekonać pięć minut później. Jesse Lingard był bliski podwyższenia wyniku spotkania, ale nie wykorzystał znakomitej szansy. W piątej minucie doliczonego czasu Southampton zdecydował się na ostatni atak na bramkę Golliniego i… wyrównał na 3:3! Zawodnik gości znalazł jakimś cudem sposób na pokonanie młodego włoskiego bramkarza United strzałem zza pola karnego.

Były trener rezerw, Ole Gunnar Solskjaer, oglądał jak młodzi zawodnicy Manchesteru United przegrali w bolesny sposób dwa punkty. Drużyna prowadzona aktualnie przez Warrena Joyce’a w dalszym ciągu jest jednak liderem swojej grupy.