Każde derby Manchesteru są wyjątkowe

» 25 stycznia 2010, 10:22 - Autor: matheo - źródło: The Sun
Gary Neville postanowił podgrzać i tak już gorącą atmosferę przed rewanżowym meczem z Manchesterem City w ramach półfinału Pucharu Ligi.
» Gary Neville myśli o środowym meczu z Manchesterem City
Kto awansuje do finału Pucharu Ligi?
„The Citizens” na Old Trafford przyjadą z jednobramkową zaliczką. Zdaniem Neville’a zespół Roberto Manciniego na zwycięstwo 2:1 przed tygodniem nie zasłużył.

– Należał się nam przynajmniej remis za naszą postawę w meczu z City – mówi Neville cytowany przez dziennik The Sun.

– Przez pierwsze czterdzieści minut i ostatnie pół godziny byliśmy silniejszym zespołem – dodaje kapitan United.

Neville, choć w pierwszym meczu nie zagrał, to i tak skupił na sobie uwagę wszystkich mediów. Przed zawodami Anglik negatywnie wypowiadał się o Carlosie Tevezie. W czasie spotkania pomiędzy zawodnikami doszło do niewerbalnej wymiany.

Neville przed tygodniem był mocno poirytowany nie tylko wynikiem, ale przede wszystkim autorem dwóch trafień dla gospodarzy. – Powtórki pokazują, że decyzja sędziego była zła i każdy może to zobaczyć. Tuż przed przerwą City złapało drugi oddech – mówi Neville o pierwszej bramce dla City, która padła z rzutu karnego.

Na środowe spotkanie policja w Manchesterze wyśle dodatkowych 75 funkcjonariuszy, którzy mają zadbać o bezpieczeństwo przy stadionie oraz w pubach. Środowe derby określa się mianem najbardziej ryzykownego meczu w tym sezonie.

– Atmosfera w ostatni wtorek była bardzo dobra. Każde derby Manchesteru mają bardzo dobrą atmosferę i w środę na pewno nie będzie inaczej. Mecz rozgrywany na Old Trafford w nocy zawsze jest wyjątkowy. Nasi fani nigdy nas nie zawiedli, więc w środę na pewno będą zmobilizowani – dodał Neville.