ROZGRYWKI

42' Harry Maguire
62' Bruno Fernandes [K]
81' Bruno Fernandes
85' Rasmus Hojlund
Jayden Bogle 35'
Mason Holgate 37'
Ben Brereton Diaz 50'
Data: 24.04.2024 r.

Manchester United: Onana – Dalot, Casemiro, Maguire, Wan-Bissaka – Mainoo (Amrabat 90'), Eriksen (McTominay 64') – Antony (Diallo 55'), Fernandes, Garnacho – Hojlund (Wheatley 90')

Sheffield United: Foderingham – Holgate, Ahmedhodzić, Trusty – Hamer, Arblaster, Osborn, Bogle (Norwood 77'), Brooks (Souza 46') – Ben Diaz, Archer (McAtee 61' (Osula 87'))

Manchester United pokonał Sheffield United 4:2 (1:1) w zaległym meczu 29. kolejki Premier League. Czerwone Diabły dwukrotnie musiały odrabiać straty w starciu z najsłabszą drużyną angielskiej ekstraklasy, ale na szczęście zrobiły to skutecznie.

Erik ten Hag był zmuszony dokonać dwóch zmian w wyjściowej jedenastce Manchesteru United w porównaniu do pucharowego starcia z Coventry City. Z powodu kontuzji z gry wypadł Marcus Rashford, którego miejsce zajął Antony. Za Scotta McTominaya na boisku pojawił się Christian Eriksen.

Mecz z Sheffield United mógł zacząć się idealnie dla Manchesteru United, bo już w 1. minucie gospodarze przeprowadzili groźny atak zakończony mocnym strzałem Diogo Dalota. Świetną interwencję w bramce, jedną z wielu w środowy wieczór, zanotował Wes Foderingham.

W kolejnych minutach przewaga Manchesteru United była wyraźna, ale Czerwone Diabły nie potrafiły tego udokumentować. Ataki pozycyjne zawodników Erika ten Haga były zbyt wolne, aby zaskoczyć graczy Chrisa Wildera.

W 17. minucie czujność Foderinghama sprawdził Alejandro Garnacho. Golkiper Sheffield United znów był dobrze ustawiony. Pięć minut później Argentyńczyk ponownie stanął przed szansą na otworzenie wyniku spotkania. 19-latek wymienił podanie z Antonym, ale uderzenie z bliskiej odległości w długi róg instynktownie obronił Foderingham.

W kolejnych minutach bramkarz Sheffield United skutecznie interweniował po strzałach Rasmusa Hojlunda i Kobbie’ego Mainoo.

Niewykorzystane sytuacje zemściły się na Czerwonych Diabłach w 35. minucie. Andre Onana źle podał do Diogo Dalota, futbolówkę przejął Jayden Bogle, wpadł w pole karne Manchesteru United i strzałem w krótki róg pokonał Kameruńczyka. Sheffield United sensacyjnie objął prowadzenie.

Manchester United po straconym golu szybko wrócił do gry. W 42. minucie Czerwone Diabły doprowadziły do wyrównania. Kąśliwe dośrodkowanie spod linii końcowej posłał z lewego skrzydła Alejandro Garnacho. Na skraju pola bramkowego znalazł się Harry Maguire i sprytnym strzałem w długi róg zaskoczył znakomicie dysponowanego Foderinghama.

Tuż przed przerwą Manchesteru United miał jeszcze jedną dogodną sytuację strzelecką. Onana uruchomił dalekim podaniem Diogo Dalota, ten wyłożył futbolówkę do lepiej ustawionego Alejandro Garnacho, ale Argentyńczyk przegrał kolejny pojedynek z bramkarzem Sheffield United w środowy wieczór. Po pierwszej połowie na Old Trafford mieliśmy więc remis.

Druga połowa rozpoczęła się katastrofalnie dla Manchesteru United. W 50. minucie Czerwone Diabły znów wyciągały piłkę z siatki. Goście przeprowadzili koronkową akcję. Ben Osborn zagrał do wybiegającego zza pleców Gustavo Hamer, ten wycofał spod linii końcowej do Bena Breretona Diaza, który strzałem z bliskiej odległości pokonał Andre Onanę. Sheffield United po raz drugi objął prowadzenie.

Manchester United powinien doprowadzić do remisu w 57. minucie. Bruno Fernandes zagrał długą piłkę do Diogo Dalota, błąd w defensywie Sheffield United popełnił Mason Holgate, ale portugalskiego defensora Czerwonych Diabłów w ostatniej chwili powstrzymał Auston Trusty.

Sheffield United nie utrzymał prowadzenia zbyt długo. W 62. minucie do remisu doprowadził Bruno Fernandes. Portugalczyk pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Trusty’ego, który nieprzepisowo powstrzymywał Harry’ego Maguire’a. Czerwone Diabły zaczęły poszukiwania trzeciego gola.

W 67. minucie to jednak Sheffield United był bliski trzeciego trafienia. Prostopadłą piłkę do Diaza zagrał Hamer, napastnik gości zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, piłka odbiła się od Maguire’a i omal nie wturlała się do bramki Andre Onany…

Manchester United długo nie miał pomysłu, jak sforsować defensywę Sheffield United. W 81. minucie sprawy w swoje ręce postanowił wziąć Bruno Fernandes. Portugalczyk zdecydował się na zaskakujące uderzenie z lewej nogi zza pola karnego i dał prowadzenie Czerwonym Diabłom.

Nie był to koniec strzelania na Old Trafford. W 85. minucie Bruno Fernandes zagrał znakomitą piłkę w pole bramkowe do Rasmusa Hojlunda, a duński napastnik nie zmarnował takiego prezentu i wpakował futbolówkę do siatki.

Erik ten Hag po bramce Hojlunda poczuł, że mecz jest już rozstrzygnięty. W doliczonym czasie gry holenderski menadżer wprowadził Ethana Weathleya. 18-latek zastąpił Rasmusa Hojlunda i został 250. wychowankiem Akademii United, który dostąpił zaszczytu debiutu w pierwszym zespole Czerwonych Diabłów.