Rezerwy: United 1:0 Bury

» 25 stycznia 2007, 21:08 - Autor: gosc - źródło: wlasne
Spotkanie rozegrało się w nowym terminie - 25 stycznia - tydzień póĽniej niż planowano. Wszystko z powodu problemów na drodze, panował straszliwy korek. Piłkarze Bury musieli ponownie odbyć krótką podróż do ośrodka treningowego Carrington, gdzie o godzinie 15:00 czasu polskiego rozpoczęło się starcie.
» Manchester United
Chiński napastnik - Dong Fangzhuo zaliczył pełne 90 minuty dla drużyny rezerw United w czwartkowe popołudnie. Diabły pokonały Bury 1-0.

Obrońca Manchetseru - Michael Lea zdobył zwycięskiego gola na dziesięć minut przed zakończeniem spotkania.

Dong grał przez cały mecz. Na pięć minut przed końcem miał dobrą okazję do wpisania się na listę strzelców, ale jego strzał został obroniony w dobrym stylu przez Aarona Grundy'iego.

Bramkarz Bury był w wyśmienitej formie, raz po raz zatrzymywał United. Co prawda w pierwszej połowie miało to miejsce tylko czasami, lecz w drugiej gracze Czerwonych Diabłów całkowicie zdominowali boiskowe poczynania.

Podczas premierowej odsłony Manchester stworzył sobie kilka dobrych okazji, Chris Eagles był chyba najbardziej żywym piłkarzem. Zaliczył niezłe uderzenie. Zostało jednak obronione przez Grundy'iego. Po przerwie ów zawodnik miał dwie sytuacje z rzędu. Obie zakończyły się fiaskiem.

Zasłużony gol dla United padł po rzucie rożnym wykonywanym przez Eaglesa, Lea zapewnił swojej drużynie wygraną.

W lidze rezerw Manchester zajmuje drugą lokatę, tuż za plecami Middlesbrough, które wyprzedza United o cztery punkty, jednakże lider rozegrał dwa mecze więcej.