Jubileuszowy gol Fernandesa, Portugalczyk przełamał kolejną barierę w Manchesterze United

» 8 kwietnia 2024, 08:50 - Autor: matheo - źródło: manutd.com
Bruno Fernandes w meczu z Liverpoolem (2:2) popisał się efektownym trafieniem dla Manchesteru United z niemal połowy boiska. Dla Portugalczyka było to jubileuszowe trafienie w barwach Czerwonych Diabłów.
» Bruno Fernandes w Premier League ma już na swoim koncie 50 bramek | Fot. Press Focus
Fernandes wyrównał stan rywalizacji kilka minut po przerwie. Kapitan Manchesteru United wykorzystał złe podanie Jarella Quansaha i zdecydował się oddać strzał z koła środkowego. Piłka zaskoczyła wysuniętego z bramki Caoimhina Kellehera i wpadła do siatki.

Dla Fernandesa było to już 50. trafienie w Premier League. Portugalczyk dokonał tego wyczynu w nieco ponad cztery lata od transferu ze Sportingu. Bruno na zdobycie tylu bramek potrzebował 154 spotkań.

Kapitan Manchesteru United jest dopiero 12. zawodnikiem w historii Manchesteru United, który w Premier League zdobył przynajmniej 50 goli. W elitarnym gronie znajdują się dwaj koledzy Fernandesa z obecnego składu – Marcus Rashford (83) i Anthony Martial (63).

Najwięcej bramek w historii Premier League dla Manchesteru United zdobył Wayne Rooney. Angielski napastnik w diabelskich barwach ustrzelił 183 ligowe bramki. Wysoko w klasyfikacji są również Ryan Giggs, Paul Scholes i Cristiano Ronaldo.

Jeśli Bruno Fernandes wpisze się na listę strzelców w najbliższym meczu z Bournemouth to będzie świętował kolejny jubileusz. Portugalczyk poluje na swoją 75. bramkę we wszystkich rozgrywkach.