Oceny pomeczowe: Manchester United - FC Kopenhaga 1:0

» 24 października 2023, 23:42 - Autor: matheo - źródło: MEN
Manchester United pokonał FC Kopenhagę 1:0 i zanotował pierwsze zwycięstwo w tym sezonie Ligi Mistrzów. Mecz na Old Trafford miał dwóch bohaterów – Harry’ego Maguire’a i Andre Onanę. Jak występ Czerwonych Diabłów ocenili dziennikarze Manchester Evening News i użytkownicy DevilPage.pl? Oto oceny za wtorkowe spotkanie.
» Marcus Rashford nie rozegrał dobrego spotkania przeciwko FC Kopenhadze | Fot. Press Focus
Andre Onana
Na początku spotkania jego wykopy były często kiepskie. W drugiej połowie zanotował dobrą interwencję po strzale Lukasa Leragera. Obronił rzut karny w ostatniej minucie meczu.
MEN: 8/10 DevilPage.pl: 8.52

Diogo Dalot
Kolejny niechlujny występ w ofensywie. Tym razem nie odkupił swoich win bramką. W defensywie zdyscyplinowany.
MEN: 6 DevilPage.pl: 5.68

Raphael Varane
Pierwszy występ od trzech tygodni i było to widać. FC Kopenhaga nie wykorzystała powolnego tempa Francuza. W drugiej połowie pewniejszy.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 6.07

Harry Maguire
Na początku meczu umożliwił oddanie groźnego strzału Goncalvesowi. Oprócz tego był to solidny występ. Zdobył zwycięskiego gola.
MEN: 8/10 DevilPage.pl: 7.97

Sergio Reguilon
Spisał się dobrze w swoim powrocie do wyjściowej jedenastki. Kilka razy zabrakło dokładności w podaniach.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 5.17

Sofyan Amrabat
Jakoś przebrnął przez pierwszą połowę, ale nadal prezentuje słabą formę. Zmieniony w przerwie.
MEN: 4/10 DevilPage.pl: 4.92

Scott McTominay
Ustawiony wyżej w pierwszej połowie, lecz nie zrobił z tego użytku. Poprawił się po wejściu Christiana Eriksena. W ostatniej akcji podarował rywalom rzut karny.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 3.68

Antony
Antony zaczął sześć meczów w wyjściowej jedenastce w tym sezonie i spisywał się słabo w każdym z nich.
MEN: 4/10 DevilPage.pl: 4.52

Bruno Fernandes
Wejście Eriksena wyraźnie podbudowało kapitana Manchesteru United. Ładne zagranie do Alejandro Garnacho.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 4.9

Marcus Rashford
Już dawno nie przebywał na boisku tak długo. Dobra piłka do Hojlunda w pierwszej połowie. Po zmianie stron przesunięty na prawe skrzydło.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 3

Rasmus Hojlund
Dawał z siebie wszystko na boisku, jak zawsze. Dobre odegranie do Eriksena, ale to już trzeci mecz bez bramki.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 5.47

Zmiennicy:

Christian Eriksen (za Amrabata 46’)
Zrobił dużą różnicę. Bliski wpisania się na listę strzelców. Zanotował asystę przy bramce Maguire’a.
MEN: 8/10 DevilPage.pl: 6.75

Alejandro Garnacho (za Antony’ego 63’)
Uważny z piłką przy nodze, niestety na ocenę jego występu wpłynęła niewykorzystana sytuacja jeden na jednego.

Komentarze (17)

Czarny82r: Dwóch Underdogów uratowało nam mecz. Przede wszystkim znowu jesteśmy mega nieskuteczni. Szanse są ale albo piłka odskoczy, albo strzał nie wyjdzie, albo tuż koło bramki. Puki to się nie zmieni nie ma mowy o zbliżeniu się do czołówki.
» 25 października 2023, 19:49 #17
smutny87: Polecam się zbliżyć do słownika najpierw.
» 25 października 2023, 21:33 #16
Number10: Komentarz zedytowany przez usera dnia 25.10.2023 08:51

Czasami nie rozumiem niskich ocen dla Bruno. Ktoś straci piłkę, to Bruno potrafi z drugiej strony boiska przebiec, aby skutecznie wspomóc. Rywale zawsze muszą być, czujni gdy Portugalczyk ma piłkę przy nodze. A to podanie do Garnacho, gdzie wypuścił go na czystą pozycję? Nie wiem, czy można było to zrobić lepiej. Piłka spadła młodzikowi dokładnie pod nogi. Bruno często na boisku widzi rzeczy, których inni nie dostrzegają. Tymczasem jego noty to często 3 lub 4 / 10 .

Mam wrażenie, że poza Eriksenem i Fernandesem nikt nie jest w stanie zagrać nietuzinkowego podania (może czasami Casemiro). Nasza gra wygląda najczęściej tak: stoi dwóch zawodników obok siebie, jeden do drugiego, ten pierwszy biegnie przed siebie wprost na 4 rywali, tamten z piłką nie umie podać, więc wycofanie, aż piłka wpada do Onany. Ten jakoś znajduje Bruno, który daje na skrzydło ładną piłkę do Rasha, ten biegnie do przodu, podrybluje i cyk nieudane dośrodkowanie.
Scott i Garnacho za wysokie oceny - powinni trafić do bramki w tych sytuacjach. Gdyby nie obroniony karny, to oni byliby winowajcami remisu.
» 25 października 2023, 08:49 #15
emil1986x: MEN daje człowiekowi który sprokurował karnego i miał 6 kontaktów z piłką w 1 połowie note wyższa niż Amrabat który jak miał piłkę nie miał żadnego ruchu i mógł grać tylko do boku.... żenada. BTW strach przed derbami...jakich dozylismy czasów
» 25 października 2023, 05:43 #14
MikeMU: Scott zagrał bardzo dobry mecz, zdejmij zaślepki nienawiści i łatkę nazwiska z oczu bo już sprzedałaś Onane i Harrego, pisałeś ze Harry to 5 liga, a ostatnie dwa mecze to gra klasa światowa, wiec takie przemyślenia panie ekspercie wez się w garść
» 25 października 2023, 07:05 #13
klusek0128: Klasa swiatowa ? : )))))))))??
Zagrał dobrze na tle ostatniej drużyny pl i kopenhagi ktora ledwo pokonała raków... Gat demet.
» 25 października 2023, 07:51 #12
Skiba: Chyba chodziło o to, ze jak na siebie i po tym co robił to klasa światowa.
» 25 października 2023, 08:05 #11
mervel: @MikeMU trollujesz czy jeszcze trzyma z wczoraj?
McTominay wczoraj znów zagrał tragiczny mecz, drugi z rzędu sprokurowany karny. Z Sheffield miał 8 podań na 65 min meczu... tego nawet nie trzeba komentować
» 25 października 2023, 08:17 #10
Loco1987: MikeMU McT całą pierwszą połowę próbował dublować 9 (zresztą nie tylko on) przez co w niektórych momentach wyglądało to jakbyśmy grali 5 obrońcami i 5 napastnikami i nikogo do rozegrania. Amrabat był tu najmniej winny bo to zmiana ustawienia i pomysłu na grę była kluczem w lepszej gry w drugiej połowie.
» 25 października 2023, 08:26 #9
Majek: Amrabat był tykającą bombą w pierwszej połowie. Całe szczęście, że zszedł, bo dzięki temu przejeliśmy kontrolę w środku pola w drugiej połowie. Scott zagrał świetną drugą połowę. W pierwszej połowie ten Hag ustawił go zbyt wysoko.
» 25 października 2023, 18:26 #8
szymc11: Najsmutniejsze jest to.. że Anthony gra taki piach. A i tak gra bo nie ma za bardzo jest konkurencji na prawym skrzydle. Gościu wart aktualnie może 20mln i to tylko ze względu na wiek.
» 25 października 2023, 02:23 #7
smutny87: Martial z ławki wszedł przecież.
» 25 października 2023, 04:45 #6
Alibaba: To w takim razie ile wart jest teraz Rash ? Który gra jeszcze dużo gorzej od Antony…
» 25 października 2023, 05:22 #5
Skiba: Smutne to jest to, ze ofensywa leży i kwiczy. W każdym meczu mamy bardzo mało oddanych strzałów a celnych to prawie nic.
» 25 października 2023, 08:07 #4
Loco1987: Anthony grał piach? Przeca to to był najjaśniejszy punkt w bardzo słabej pierwszej połowie całego zespołu
» 25 października 2023, 08:30 #3
smutny87: Wy to nawet nie wiecie jak sie nazywają zawodnicy klubu któremu kibicujecie.
» 25 października 2023, 12:07 #2
Loco1987: smutny87 To fakt dałem się podpuścić koledze wyżej :D
» 26 października 2023, 10:39 #1