Kane: Manchester United poprawi się i wróci do formy

» 21 września 2023, 15:05 - Autor: matheo - źródło: TNT Sports
Harry Kane w środowym meczu Ligi Mistrzów pomiędzy Bayernem Monachium a Manchesterem United mógł cieszyć się z kompletu punktów. Bawarczycy pokonali ekipę Czerwonych Diabłów 4:3.
» Harry Kane w środę mógł cieszyć się z trzech punktów w meczu z Manchesterem United | Fot. Press Focus
Spotkanie na Allianz Arenie miało szalony przebieg w drugiej połowie. Najpierw Rasmus Hojlund zdobył bramkę kontaktową i wydawało się, że Czerwone Diabły wrócą do gry. Szybko stan rywalizacji na 3:1 podwyższył Harry Kane, który pewnie wykorzystał rzut karny za zagranie piłki ręką przez Christiana Eriksena. W końcówce bramkę zdobył Casemiro, ale Bayern odpowiedział trafieniem Mathysa Tela na 4:2. Ostatecznie rozmiary porażki zmniejszył Casemiro, który w piątej minucie doliczonego czasu gry trafił na 4:3.

– Manchester United przechodzi teraz przez trudny okres, ma problem z kontuzjami – stwierdził Kane w rozmowie z TNT Sports.

– To zespół pełen talentów, co widzieliście w ostatnich pięciu minutach. Potrafią strzelać gole i mogą odwracać losy meczów naprawdę szybko.

– Ogólnie nie przejmuję się zbytnio Manchesterem United. Koncentruję się na sobie. Jestem przekonany, że United poprawią się i wrócą do swojej najlepszej formy. Skupiam się na nas w Niemczech. Na razie bardzo mi się podoba.

Kane pytany o nerwową końcówkę w wykonaniu Bayernu, odpowiedział: – Szczerze mówiąc, to było trochę szalone. Przez większość spotkania kontrolowaliśmy mecz. Prowadziliśmy 3:1 i straciliśmy koncentrację w ostatnich pięciu minutach. Na szczęście obroniliśmy prowadzenie. Ogólnie to był dobry start rozgrywek przeciwko trudnemu rywalowi.

Bayern Monachium w następnej kolejce Ligi Mistrzów zmierzy się na wyjeździe z FC Kopenhagą. Manchester United podejmie u siebie Galatasaray (3 października).