Harry Maguire pobił rekord Johna Terry’ego w reprezentacji Anglii

» 16 listopada 2021, 09:05 - Autor: matheo - źródło: Daily Star
Harry Maguire wpisał się na listę strzelców w meczu eliminacji do mistrzostw świata z San Marino. Synowie Albionu wygrali w poniedziałkowy wieczór aż 10:0.
» Harry Maguire wpisał się na listę strzelców w poniedziałkowym meczu reprezentacji Anglii z San Marino
Efektowna wygrana Anglików zapewniła im pierwsze miejsce w grupie eliminacyjnej i awans na przyszłoroczne mistrzostwa świata. Harry Maguire otworzył wynik spotkania już w 6. minucie, wykorzystując dobre dośrodkowanie Phila Fodena i pakując piłkę do siatki głową.

Gol Maguire’a był już jego siódmym trafieniem w barwach reprezentacji Anglii, co oznacza, że piłkarz Manchesteru United został najskuteczniejszym środkowym obrońcą w historii Synów Albionu. Maguire w tej klasyfikacji przeskoczył Johna Terry’ego i Jacka Charltona.

– Wspaniały sposób, aby zakończyć rok. Katarze, nadchodzimy – napisał Harry Maguire w mediach społecznościowych.

Listopadowa przerwa była bardzo udana dla Maguire’a. Anglik wpisał się na listę strzelców także w meczu z Albanią (5:0).