U-18: Derby Manchesteru na korzyść The Citizens

» 3 października 2020, 16:53 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Sobotnie spotkanie Manchesteru City z Manchesterem United w ramach Premier League do lat 18 zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 2:1. Na listę strzelców po stronie United wpisał się Martin Šviderský.
» Czerwone Diabły musiały uznać wyższość rywala w derbach Manchesteru
Czerwone Diabły przystąpiły do tej konfrontacji po wygranym 5:1 meczu z Burnley. Ekipa The Citizens w poprzedniej kolejce ograła 3:1 Liverpool.

Goście mogli zostać ukarani za błąd w rozegraniu piłki już w 3. minucie. Noam Emeran posłał zbyt krótkie podanie do własnego bramkarza i do futbolówki dopadł Tai Sodje. Strzał napastnika City okazał się jednak niecelny.

Tuż po upływie kwadransa w polu karnym United znów miało miejsce spore zamieszanie. Rhys Bennett najpierw zagrał piłkę pod nogi rywala, a poźniej przy próbie odbioru niemal wpakował ją do własnej bramki.

Na 10 minut przed końcem pierwszej połowy Dermot Mee błysnął wspaniałą interwencją po uderzeniu piłki głową przez pomocnika gospodarzy, Josha Adama.

Najlepszą sytuacją dla Manchesteru United w pierwszej części gry był strzał Omariego Forsona, który odbił się od obrońcy City zanim trafił w ręce bramkarza.

W 54. minucie Dillon Hoogewerf samodzielnie przedarł się w okolice pola karnego The Citizens, gdzie został sfalowany przez Juana Lariosa. Sędzia zdecydował się wyrzucić Hiszpana z boiska.

Czerwone Diabły straciły jednak koncentrację i chwilę później Bjorn Hardley sfaulował rywala we własnym polu karnym, a aribter podyktował rzut karny dla Manchesteru City. Jedenastkę na gola zamienił Tai Sodje.

Podopieczni Neila Ryana nie stracili jednak werwy i szybko doprowadzili do wyrównania. Na listę strzelców wpisał się Martin Šviderský, który skierował futbolówkę do bramki wślizgiem.

Kilka minut później fatalny w skutkach błąd popełnił bramkarz Czerwonych Diabłów, Dermot Mee. Z pomyłki golkipera skrzętnie skorzystał Carlos Borges.

Goście nie zdołali doprowadzić do wyrównania przed końcowym gwizdkiem i musieli pogodzić się z derbową porażką. Manchester United wróci do zmagań w młodzieżowej Premier League dopiero 24 października. Gracze Neila Ryana wybiorą się wówczas na wyjazdową konfrontację z Derby County.