U-23: Manchester United tymczasowym liderem tabeli

» 1 lutego 2020, 10:16 - Autor: Rio5fan - źródło: manutd.com
Piątkowe spotkanie Norwich City z Manchesterem United w ramach Premier League 2 zakończyło się zwycięstwem gości 2:1. Na listę strzelców po stronie United wpisali się Aidan Barlow oraz Aliou Traore.
» Czerwone Diabły wywiozły komplet punktów z Carrow Road
Czerwone Diabły przystąpiły do tej konfrontacji po zwycięstwie nad Newcastle United. Ekipa Kanarków miała za sobą serię trzech kolejnych wygranych.

Rywalizacja na Carrow Road rozpoczęła się fantastycznie dla gospodarzy. Już w 3. minucie Jordan Thomas posłał precyzyjne dośrodkowanie w pole karne, a do bramki Czerwonych Diabłów trafił Gassan Ahadme.

Na odpowiedź podopiecznych Neila Wooda trzeba było czekać zaledwie kwadrans. Aidan Barlow, który powrócił do klubu z wypożyczenia do Tromsø skorzystał z wyśmienitego dogrania Angela Gomesa i posłał piłkę nad wychodzącym golkiperem.

Ostatnie słowo w tym meczu należało do Manchesteru United. Jeszcze przed przerwą Arnau Puigmal dograł piłkę w pole karne, gdzie dopadł do niej Aliou Traore. Pierwszy strzał skrzydłowego United został obroniony, ale bramkarz nie miał szans przy dobitce.

W drugiej połowie rezultat nie uległ już zmianie i Czerwone Diabły mogły cieszyć się z trzynastego zwycięstwa ligowego w tym sezonie. United wskoczyli na pierwsze miejsce w tabeli z przewagą punktu nad West Hamem. Ekipa Młotów rozegrała jednak o jedno spotkanie mniej.

Kolejnym ligowym rywalem Manchesteru United będzie ekipa Swansea, która pojawi się w Anglii 14 lutego.