U-23: Trzecia kolejna ligowa porażka Manchesteru United

» 1 lutego 2019, 21:54 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Piątkowe spotkanie Manchesteru United z Southampton w ramach Premier League 2 zakończyło się zwycięstwem gości 1:0.
» Czerwone Diabły mają za sobą frustrujący wieczór na Leigh Sports Village
Czerwone Diabły przystąpiły do tej konfrontacji z chęcią rehabilitacji za porażki przeciwko Aston Villi i Fulham. Ekipa Świętych miała na koncie trzy ligowe zwycięstwa z rzędu.

Goście mieli niezłą sytuację do wyjścia na prowadzenie już w drugiej minucie. Faul Luki Ercolaniego przyniósł rzut wolny z około dwudziestu metrów od bramki Matěja Kovářa. Stały fragment gry wykonał Will Smallbone, który posłał piłkę na poprzeczką.

Czerwone Diabły miały niemal identyczną szansę po faulu, którego ofiarą padł Tahith Chong. Młodzieżowy reprezentant Holandii sam spróbował szczęścia z rzutu wolnego. Uderzenie po ziemi zablokowali piłkarze stojący w murze.

19-latek miał doskonałą szansę jeszcze przed upływem dziesięciu minut. Wszystko za sprawą niezłego podania Masona Greenwooda. Chong nie zdołał pokonać bramkarza, posyłając futbolówkę w trybuny.

Podopieczni Ricky'ego Sbragii wyraźnie dominowali na boisku i licznymi strzałami starali się znaleźć sposób na defensywę Southampton. Przyjezdni ograniczyli się do ustawienia bliżej własnej bramki i oczekiwania na okazje do kontrataków.

Mimo sporej przewagi United, to zespół Radhiego Jaïdiego wyszedł na prowadzenie. Johnathan Afolabi opanował piłkę w polu karnym Manchesteru United i z bliska pokonał Kovářa.

Bramkę wyrównującą próbował zdobyć James Garner, który posłał piłkę obok bramki Jacka Rose'a. Gospodarze nadal dłużej utrzymywali się przy piłce, jednak nie potrafili skutecznie wykończyć żadnego ze swoich ataków w pierwszej połowie.

Jeszcze przed upływem godziny gry Ricky Sbragia zdecydował się na przeprowadzenie pierwszej zmiany. Miejsce Nishana Burkata na boisku zajął Josh Bohui.

Rezerwowy był bliski wpisania się na listę strzelców w 68. minucie, gdy jego strzał okazał się nieznacznie niecelny. Czerwone Diabły szukały sposobu na dobrze zorganizowaną defensywę rywali, często wykorzystując przy tym opcję strzelania z większej odległości.

Na kwadrans przed końcem ciekawym uderzeniem popisał się Angel Gomes. Golkiper gości musiał wykazać się umiejętnościami, by zapobiec utracie bramki. Ataki Manchesteru United z każdą upływającą minutą przebierały na sile, a jedynym brakującym elementem układanki było wykończenie akcji.

Mimo kolektywnego wysiłku, zawodnikom United nie udało się doprowadzić do wyrównania. Była to piąta ligowa porażka Czerwonych Diabłów w tym sezonie. Kolejnym rywalem podopiecznych Ricky'ego Sbragii będzie Stoke City.