U-18: Pełna dominacja i trzy punkty Manchesteru United

» 6 października 2018, 15:21 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Sobotnie spotkanie Manchesteru United z Newcastle United w ramach Premier League do lat 18 zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3:0. Na liście strzelców znaleźli się Ethan Galbraith oraz Aliou Traoré.
» Czerwone Diabły bez większych problemów poradziły sobie z Newcastle
Czerwone Diabły przystąpiły do tej konfrontacji z trzeciego miejsca w ligowej tabeli z dorobkiem 13 punktów po 6 rozegranych meczach. Sroki plasowały się na dziewiątej pozycji z sześcioma oczkami.

Gospodarze od pierwszego gwizdka zyskali przewagę w posiadaniu piłki, którą starali się zamienić na dogodne sytuacje do strzelenia gola. W pierwszym kwadransie dwukrotnie na bramkę uderzał Anthony Elanga, a jeden strzał głową dołożył Ethan Galbraith.

United dopięli swego w 13. minucie, gdy nieporadność w wyprowadzeniu akcji spod własnej bramki przez obrońców i bramkarza Newcastle zakończyła się pięknym strzałem Galbraitha, z którym nie poradził sobie Daniel Langley.

Nieco ponad kwadrans później dominacja boiskowa Manchesteru United przełożyła się na drugą bramkę. Tym razem doskonałą zespołową akcję precyzyjnym uderzeniem lewą stopą wykończył Anthony Elanga.

Dwie minuty później piłka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego spadła pod nogi Ethana Galbraitha. 17-latek popisał się wystarczającą precyzją, by Langley po raz trzeci wyjmował piłkę z siatki.

W 66. minucie niezwykle bliskie wpisania się na listę strzelców po rzucie rożnym był Teden Mengi. Mocny strzał środkowego obrońcy United został jednak zablokowany na linii bramkowej.

Kilka minut później Mengi ponownie zmarnował doskonałą szansę po dośrodkowaniu Arnau Puigmala z rzutu wolnego.

78. minuta rywalizacji przyniosła kolejną świetną szansę dla Czerwonych Diabłów. Tym razem pojedynek sam na sam z bramkarzem przegrał Charlie McCann.

Do ostatniego gwizdka Michaela Herzoga rezultat nie uległ już zmianie i United mogli się cieszyć z siódmego ligowego zwycięstwa w tym sezonie.

Na kolejne spotkanie Manchesteru United w ramach Premier League do lat 18 przyjdzie poczekać do 20 października. Wówczas podopieczni Neila Ryana wybiorą się na północ Anglii, by zmierzyć się z Sunderlandem.