U-18: Middlesbrough zbyt mocne dla Manchesteru United

» 1 września 2018, 15:44 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Sobotnie spotkanie Middlesbrough z Manchesterem United zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3:1. Główną rolę w tym triumfie odegrał najlepszy strzelec Boro, Gabriel McGill.
» Czerwone Diabły wróciły do domu z pustymi rękami
Czerwone Diabły przystąpiły do tego starcia po doskonałym zwycięstwie 5:1 nad Stoke City. Po trzech kolejkach podopieczni Neila Ryana zajmowali pierwsze miejsce w tabeli.

Pierwsza niezła szansa dla gości miała miejsce w ósmej minucie. Arnau Puigmal dograł piłkę w pole karne z prawej strony, a obrońca Boro zablokował groźny strzał kapitana United, czyli Ethana Lairda.

W odpowiedzi dziesięć minut później z futbolówką przy nodze w polu karnym United znalazł się Isaac Fletcher. Strzał środkowego pomocnika nie zagroził jednak bramce Alexa Fojtíčka.

W 24. minucie gospodarze wykorzystali drobne problemy zdrowotne Dylana Levitta i po akcji środkiem boiska na listę strzelców wpisał się Stephen Wearne.

Nieco ponad dziesięć minut później dwójkowa akcja Masona Greenwooda i Arnau Puigmala doprowadziła do sytuacji sam na sam z bramkarzem Middlesbrough. Pojedynek ten przegrał Greenwood jednak przegrał.

Lepszą skutecznością wykazał się za to Puigmal, który doprowadził do wyrównania w 40. minucie rywalizacji. Akcja Manchesteru United rozpoczęła się od wygranego w środku pola rzutu sędziowskiego podyktowanego po tym, jak drobnego urazu głowy doznał Dion McGhee.

Czerwone Diabły schodziły jednak na przerwę przegrywając 1:2. Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry Fojtíčka pokonał Gabriel McGill, który popisał się skuteczną dobitką po strzale Kiana Spence'a.

Ekipa Boro poszła za ciosem i tuż po wznowieniu gry po raz drugi na listę strzelców wpisał się McGill, który wykorzystał nieporadność defensywy Manchesteru United.

Do końcowego gwizdka arbitra wynik nie uległ już zmianie. Kolejnym przeciwnikiem Manchesteru United będzie ekipa Blackburn Rovers.