U-18: Dublet Greenwooda, United o punkt od mistrzostwa

» 7 kwietnia 2018, 15:49 - Autor: Rio5fan - źródło: manutd.com
Sobotnie spotkanie Middlesbrough z Manchesterem United w ramach Premier League do lat 18 dostarczyło mnóstwo emocji i zakończyło się wygraną Czerwonych Diabłów 3:2.
» Mason Greenwood utrzymuje znakomitą dyspozycję strzelecką w barwach Manchesteru United
Bohaterem zespołu Kierana McKenny ponownie okazał się Mason Greenwood, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Decydującego gola strzelił za to Dylan Levitt.

Rywalizacja na obiekcie Rockliffe Hall rozpoczęła się lepiej dla gospodarzy. W 26. minucie stojącego między słupkami bramki Manchesteru United Matěja Kovářa pokonał Stephen Walker.

Jeszcze w pierwszej połowie do wyrównania po solowej akcji zdołał doprowadzić najlepszy strzelec United, czyli Mason Greenwood. Ten sam zawodnik skutecznie wykończył akcję United tuż po wznowieniu gry po przerwie. Dorobek Anglika w sezonie 2017/2018 to 17 goli i 6 asyst w 18 występach.

Radość gości trwała bardzo krótko, ponieważ już pięć minut później arbiter podyktował rzut karny dla Middlesbrough. Gospodarze, a konkretnie Walker, wykorzystali jedenastkę i doprowadzili do wyrównania.

Podopieczni Kierana McKenny nie zrazili się utratą prowadzenia i w 71. minucie, wynik rywalizacji ustalił Dylan Levitt.

Porażki zajmującego drugie miejsce Liverpoolu oraz trzeciego Evertonu oznaczają, iż Czerwone Diabły są zaledwie o jeden punkt od zdobycia tytułu mistrzowskiego. Ich kolejnym rywalem będzie Manchester City, a sezon zakończą potyczką z Liverpoolem.